Wyspy Szczęśliwe Menu

Reklama

wyspy-szczesliwe.pl >> El Hierro >> Hotel Punta Grande

Hotel Punta Grande
El Hierro,Wyspy Kanaryjskie

Wyspa El Hierro


RS

C/ Las Puntas

38911 Frontera

Telefon 922 55 90 81

Współrzędne GPS

27.79728 N,-17.99226 W
27°47.837' N,17°59.536' W

W pobliżu

Hotel Punta Grande ma tylko cztery pokoje - swego czasu najmniejszy hotel świata, wpisany do Księgi Rekordów Guinnessa w 1989 roku. Oddał palmę pierwszeństwa obiektowi z tylko jednym pokojem. Zbudowany z kamienia wulkanicznego budynek jest przyozdobiony akcesoriami morskimi - kompasami, mapami nawigacyjnymi, a łazienki posiadają detale z drewna ze starych statków. 

Malowniczo położony na wąskim półwyspie hotelik jest wprost stworzony dla osób, które chcą odpocząć od trosk codzienności i odizolować się od całego świata - w pokojach nie ma telewizorów, ani telefonów,  w okolicy nie ma ruchu ulicznego, więc słychać tylko szum oceanu. Z okna jednego z pokoi można byłoby wędkować. W hotelowej restauracyjce przyozdobionej tablicami ze statków zezłomowanych w kanaryjskich portach można spróbować herreńskich specjałów, przyjemnie jest wstąpić na piwo lub wino do klimatycznego baru tuż przy oceanie (ceny są wyższe niż w większości miejsc na wyspie).

Pochodzący z 1830 roku emblematyczny budynek hotelu Punta Grande miał początkowo postać typowego dla El Hierro domku krytego słomą i powierzchnię 40 m.kw. Po rozbudowie od 1884 roku pełnił funkcję budynku celnego prężnego portu handlowego funkcjonującego w tym okresie w miejscowości Las Puntas, do czasu, gdy po zbudowaniu drogi łączącej dolinę El Golfo ze stolicą w 1934 roku zaczęto transportować lokalne produkty przez Puerto de La Estaca. Budynek odrestaurowano i zaadaptowano na najpierw na restaurację w 1973 roku, następnie w 1987 roku zaczął w nim funkcjonować hotel. 

W kwietniu 2015 roku zarząd wyspy El Hierro rozpoczął proces zmierzający ku zakwalifikowaniu obiektu jako Dobro Kultury (Bien de Interes Cultural) w kategorii "Pomnik". 

Ceny pokoi w Hotelu Punta Grande: 70,-EUR za 1 noc, 65,-EUR za 3 noce, 60,-EUR za tydzień; wszystkie ceny za pokój dwuosobowy ze śniadaniem (maj 2015). Nocleg najlepiej zarezerwować telefonicznie, poza sezonem wystarczy z tygodniowym wyprzedzeniem, na sierpień, święta i długie weekendy dużo wcześniej. 

  • Hotel Punta Grande, El Hierro, Wyspy Kanaryjskie
  • Hotel Punta Grande, El Hierro, Wyspy Kanaryjskie
  • Hotel Punta Grande, El Hierro, Wyspy Kanaryjskie

Jeśli podoba Ci się to miejsce, poleć je swoim znajomym

Reklama

W pobliżu:

Mapa El Hierro poniżej zawiera listę obiektów w pobliżu - zaznaczając / odznaczając pola wyboru możesz przeglądać interesujące Cię kategorie:

Hotele
Gastronomia
Zwiedzanie
Fiesty
Dla dzieci
Sport
Plaże
Inne
Do około 5kmOd około 5 do 15kmOd około 15 do 40km

Reklama

Szukaj hoteli w pobliżu:

Data zameldowania

Data wymeldowania

Reklama

Copyright © 2012-2023 by wyspy-szczesliwe.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Prezentowane na tej stronie internetowej ogłoszenia, reklamy, cenniki i informacje nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów Kodeksu cywilnego

Pliki cookies na naszym Portalu wykorzystywane są jedynie do przechowywania ustawień wyświetlania przeglądanych stron. Nie przetwarzamy danych umożliwiających identyfikację użytkownika. Przeglądanie stron oznacza zgodę na zapis lub odczyt ciasteczek zgodnie z ustawieniami przeglądarki.