Wyspy Szczęśliwe Menu

Reklama

wyspy-szczesliwe.pl >> El Hierro >> Mirador del Parque Eólico

Mirador del Parque Eólico
El Hierro,Wyspy Kanaryjskie

Wyspa El Hierro


K

Valverde

Współrzędne GPS

27.79543 N,-17.92074 W
27°47.726' N,17°55.244' W

W pobliżu

Mirador del Parque Eólico to punkt widokowy na generatory wiatrowe elektrowni wodno-wiatrowej Gorona del Viento

Wyspa El Hierro już wiele lat temu rozpoczęła prace nad zastąpieniem generatorów elektrycznych zasilanych olejem napędowym źródłami energii odnawialnej. W 2004 roku powstał projekt pod nazwą "El Hierro 100% Źródła Odnawialne", który zmierzał do doprowadzenia do energetycznej samowystarczalności wyspy opartej w całości o źródła czystej energii. Przewidywano, że uda się to zrealizować dzięki budowie elektrowni wodno-wiatrowej (central hidroeólica).

Elektrownię wodno-wiatrową Gorona del Viento uruchomiono 27 czerwca 2014 r. Obiekt powstał dzięki zaangażowaniu Cabildo de El Hierro (zarząd wyspy), Gobierno de Canarias (rząd kanaryjski) oraz firmy Endesa. Ogromną rolę w realizacji projektu odegrał pełniący w latach 1979 -1991 i   1995-2011 funkcję Prezydenta Zarządu wyspy Tomás Padrón Hernández, z zawodu inżynier przemysłowy. 

Moc, jaką udało się uzyskać w elektrowni podczas wypełnionego testami, pierwszego roku działania, pozwoliła na zaspokojenie do 60% lokalnego zapotrzebowania na energię. W drugiej połowie lipca 2015 wskaźnik ten zaczął dochodzić do 82%, a 10 sierpnia 2015, po miesiącu eksploatacji komercyjnej, elektrowni Gorona del Viento udało się uzyskać pokrycie 100% zapotrzebowania na energię na wyspie.  

Szacuje się, że dzięki tylko energii wiatrowej El Hierro jest w stanie pokryć do 158% swojego zapotrzebowania energetycznego. Hiszpańskie prawo energetyczne zezwala na maksymalny udział 12% energii wiatrowej w całości energii elektrycznej na danym obszarze ze względu na małą stabilność generatorów wiatrowych. Natomiast Gorona del Viento problem stabilności rozwiązuje w następujący sposób:

  • 5 generatorów wiatrowych dostarcza bezpośrednio prąd do sieci elektrycznej, jednocześnie przepompowując wodę z dolnego do górnego zbiornika.
  • W razie osłabienia siły wiatru woda z górnego zbiornika opada do dolnego, generując energię elektryczną za pomocą turbin wodnych o mocy do 6MW.
  • Na wypadek nietypowych problemów z działaniem elektrowni został też wybudowany zespół generatorów zasilanych silnikami Diesla.

W Mirador del Parque Eolico znajdują się także tablice objaśniające w przystępny sposób zasady działania elektrowni wodno - wiatrowej Gorona del Viento. Górny zbiornik możemy obejrzeć z punktu widokowego Mirador de La Caldera (jego dokładne położenie na mapie zaznaczamy pod linkiem powyżej). 

  • Mirador del Parque Eólico, El Hierro, Wyspy Kanaryjskie
  • Mirador del Parque Eólico, El Hierro, Wyspy Kanaryjskie
  • Mirador del Parque Eólico, El Hierro, Wyspy Kanaryjskie
  • Mirador del Parque Eólico, El Hierro, Wyspy Kanaryjskie

Jeśli podoba Ci się to miejsce, poleć je swoim znajomym

Reklama

W pobliżu:

Mapa El Hierro poniżej zawiera listę obiektów w pobliżu - zaznaczając / odznaczając pola wyboru możesz przeglądać interesujące Cię kategorie:

Hotele
Gastronomia
Zwiedzanie
Fiesty
Dla dzieci
Sport
Plaże
Inne
Do około 5kmOd około 5 do 15kmOd około 15 do 40km

Reklama

Szukaj hoteli w pobliżu:

Data zameldowania

Data wymeldowania

Reklama

Copyright © 2012-2020 by wyspy-szczesliwe.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Prezentowane na tej stronie internetowej ogłoszenia, reklamy, cenniki i informacje nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów Kodeksu cywilnego

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies jedynie do przechowywania ustawień wyświetlania strony. Nie przechowywujemy żadnych informacji, które pozwalałyby identyfikować użytkowników. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na zapis lub odczyt cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki.