Wyspy Szczęśliwe Menu

Reklama

wyspy-szczesliwe.pl >> El Hierro >> Mirador del Parque Eólico

Mirador del Parque Eólico
El Hierro,Wyspy Kanaryjskie

Wyspa El Hierro


K

Valverde

Współrzędne GPS

27.79543 N,-17.92074 W
27°47.726' N,17°55.244' W

W pobliżu

Mirador del Parque Eólico to punkt widokowy na generatory wiatrowe elektrowni wodno-wiatrowej Gorona del Viento

Wyspa El Hierro już wiele lat temu rozpoczęła prace nad zastąpieniem generatorów elektrycznych zasilanych olejem napędowym źródłami energii odnawialnej. W 2004 roku powstał projekt pod nazwą "El Hierro 100% Źródła Odnawialne", który zmierzał do doprowadzenia do energetycznej samowystarczalności wyspy opartej w całości o źródła czystej energii. Przewidywano, że uda się to zrealizować dzięki budowie elektrowni wodno-wiatrowej (central hidroeólica).

Elektrownię wodno-wiatrową Gorona del Viento uruchomiono 27 czerwca 2014 r. Obiekt powstał dzięki zaangażowaniu Cabildo de El Hierro (zarząd wyspy), Gobierno de Canarias (rząd kanaryjski) oraz firmy Endesa. Ogromną rolę w realizacji projektu odegrał pełniący w latach 1979 -1991 i   1995-2011 funkcję Prezydenta Zarządu wyspy Tomás Padrón Hernández, z zawodu inżynier przemysłowy. 

Moc, jaką udało się uzyskać w elektrowni podczas wypełnionego testami, pierwszego roku działania, pozwoliła na zaspokojenie do 60% lokalnego zapotrzebowania na energię. W drugiej połowie lipca 2015 wskaźnik ten zaczął dochodzić do 82%, a 10 sierpnia 2015, po miesiącu eksploatacji komercyjnej, elektrowni Gorona del Viento udało się uzyskać pokrycie 100% zapotrzebowania na energię na wyspie.  

Szacuje się, że dzięki tylko energii wiatrowej El Hierro jest w stanie pokryć do 158% swojego zapotrzebowania energetycznego. Hiszpańskie prawo energetyczne zezwala na maksymalny udział 12% energii wiatrowej w całości energii elektrycznej na danym obszarze ze względu na małą stabilność generatorów wiatrowych. Natomiast Gorona del Viento problem stabilności rozwiązuje w następujący sposób:

  • 5 generatorów wiatrowych dostarcza bezpośrednio prąd do sieci elektrycznej, jednocześnie przepompowując wodę z dolnego do górnego zbiornika.
  • W razie osłabienia siły wiatru woda z górnego zbiornika opada do dolnego, generując energię elektryczną za pomocą turbin wodnych o mocy do 6MW.
  • Na wypadek nietypowych problemów z działaniem elektrowni został też wybudowany zespół generatorów zasilanych silnikami Diesla.

W Mirador del Parque Eolico znajdują się także tablice objaśniające w przystępny sposób zasady działania elektrowni wodno - wiatrowej Gorona del Viento. Górny zbiornik możemy obejrzeć z punktu widokowego Mirador de La Caldera (jego dokładne położenie na mapie zaznaczamy pod linkiem powyżej). 

  • Mirador del Parque Eólico, El Hierro, Wyspy Kanaryjskie
  • Mirador del Parque Eólico, El Hierro, Wyspy Kanaryjskie
  • Mirador del Parque Eólico, El Hierro, Wyspy Kanaryjskie
  • Mirador del Parque Eólico, El Hierro, Wyspy Kanaryjskie

Jeśli podoba Ci się to miejsce, poleć je swoim znajomym

Reklama

W pobliżu:

Mapa El Hierro poniżej zawiera listę obiektów w pobliżu - zaznaczając / odznaczając pola wyboru możesz przeglądać interesujące Cię kategorie:

Hotele
Gastronomia
Zwiedzanie
Fiesty
Dla dzieci
Sport
Plaże
Inne
Do około 5kmOd około 5 do 15kmOd około 15 do 40km

Reklama

Szukaj hoteli w pobliżu:

Data zameldowania

Data wymeldowania

Reklama

Copyright © 2012-2023 by wyspy-szczesliwe.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Prezentowane na tej stronie internetowej ogłoszenia, reklamy, cenniki i informacje nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów Kodeksu cywilnego

Pliki cookies na naszym Portalu wykorzystywane są jedynie do przechowywania ustawień wyświetlania przeglądanych stron. Nie przetwarzamy danych umożliwiających identyfikację użytkownika. Przeglądanie stron oznacza zgodę na zapis lub odczyt ciasteczek zgodnie z ustawieniami przeglądarki.