Wyspy Szczęśliwe Menu

Reklama

La Frontera
El Hierro,Wyspy Kanaryjskie

Wyspa El Hierro


M

La Frontera

Współrzędne GPS

27.75578 N,-18.00152 W
27°45.347' N,18°0.091' W

W pobliżu

La Frontera to jedna z trzech gmin na El Hierro, obok Valverde i El Pinar, druga najbardziej zaludniona na wyspie po Valverde - mieszka tam 4058 mieszkańców (2013 r.). Miasto powstało w 1912 r.  W jego granicach administracyjnych leżą miejscowości doliny El Golfo oraz Sabinosa.

Charakterystycznym punktem miasta La Frontera i całej doliny El Golfo jest dzwonnica kościoła Nuestra Señora de La Candelaria, usytuowana na powstałej z popiołów wulkanicznych górze Joapira. Wzniesiono ją pod koniec lat osiemdziesiątych XVIII wieku, później niż pochodzący z 1818 roku budynek kościoła i odnowiono w 1957 roku dzięki pracom mieszkańców i finansowemu wsparciu emigrantów z El Hierro i innych Wysp Kanaryjskich zamieszkałych na Kubie. Dzwony ze wzgórza Joapira słychać w całej dolinie El Golfo. 

Od 1526 roku uprawia się tu winorośl. Ukształtowanie terenu pociągnęło za sobą konieczność zakładania niedużych winnic na tarasowych polach chronionych murkami z kamienia, na których prace można wykonywać tylko ręcznie. Lokalna spółka rolnicza zajmuje się produkcją win marki Viña Frontera, słynącej z win młodych, o aromatach owocowych i świeżych. Spróbować ich można np. w barze El Guarapo w Tigaday.

Z miejscowości La Frontera pochodzi Francisco Pérez Machín, Pollito de la Frontera, jeden z najsłynniejszych zawodników sportu lucha canaria.  W Sabinosie zaś urodziła się jedna z największych postaci folkloru wyspy El Hierro, zmarła w 1976 roku Valentina Hernández, znana jako "Valentina de Sabinosa. 

W należącej do gminy miejscowości Tigaday odbywa się największy karnawał na El Hierro, karnawał w Tigaday w La Frontera, słynący z  "siejących panikę" na ulicach miasta włochatych stworów "Los Carneros de Tigaday".

Ze względu na centralne położenie, przyjemny klimat w ciągu całego roku, bazę noclegową na każdą kieszeń oraz bliskość sklepów, barów i restauracji warto rozważyć zarówno samo miasto jak i okoliczne miejscowości jako bazę do poznawania wyspy. Amatorzy zwiedzania na dwóch kółkach w Hoteliku Ida Ines mogą wypożyczyć rower wspomagany energią elektryczną pozyskiwaną z odnawialnych źródeł (1 h - 5 EUR, 8 h - 15 EUR, 24 h - 20 EUR, od 3 dni 20 % rabatu). 

  • La Frontera, El Hierro, Wyspy Kanaryjskie
  • La Frontera, El Hierro, Wyspy Kanaryjskie
  • La Frontera, El Hierro, Wyspy Kanaryjskie

Jeśli podoba Ci się to miejsce, poleć je swoim znajomym

Reklama

W pobliżu:

Mapa El Hierro poniżej zawiera listę obiektów w pobliżu - zaznaczając / odznaczając pola wyboru możesz przeglądać interesujące Cię kategorie:

Hotele
Gastronomia
Zwiedzanie
Fiesty
Dla dzieci
Sport
Plaże
Inne
Do około 5kmOd około 5 do 15kmOd około 15 do 40km

Reklama

Szukaj hoteli w pobliżu:

Data zameldowania

Data wymeldowania

Reklama

Copyright © 2012-2024 by wyspy-szczesliwe.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Prezentowane na tej stronie internetowej ogłoszenia, reklamy, cenniki i informacje nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów Kodeksu cywilnego

Pliki cookies na naszym Portalu wykorzystywane są jedynie do przechowywania ustawień wyświetlania przeglądanych stron. Nie przetwarzamy danych umożliwiających identyfikację użytkownika. Przeglądanie stron oznacza zgodę na zapis lub odczyt ciasteczek zgodnie z ustawieniami przeglądarki.