Wyspy Szczęśliwe Menu

Reklama

La Frontera
El Hierro,Wyspy Kanaryjskie

Wyspa El Hierro


M

La Frontera

Współrzędne GPS

27.75578 N,-18.00152 W
27°45.347' N,18°0.091' W

W pobliżu

La Frontera to jedna z trzech gmin na El Hierro, obok Valverde i El Pinar, druga najbardziej zaludniona na wyspie po Valverde - mieszka tam 4058 mieszkańców (2013 r.). Miasto powstało w 1912 r.  W jego granicach administracyjnych leżą miejscowości doliny El Golfo oraz Sabinosa.

Charakterystycznym punktem miasta La Frontera i całej doliny El Golfo jest dzwonnica kościoła Nuestra Señora de La Candelaria, usytuowana na powstałej z popiołów wulkanicznych górze Joapira. Wzniesiono ją pod koniec lat osiemdziesiątych XVIII wieku, później niż pochodzący z 1818 roku budynek kościoła i odnowiono w 1957 roku dzięki pracom mieszkańców i finansowemu wsparciu emigrantów z El Hierro i innych Wysp Kanaryjskich zamieszkałych na Kubie. Dzwony ze wzgórza Joapira słychać w całej dolinie El Golfo. 

Od 1526 roku uprawia się tu winorośl. Ukształtowanie terenu pociągnęło za sobą konieczność zakładania niedużych winnic na tarasowych polach chronionych murkami z kamienia, na których prace można wykonywać tylko ręcznie. Lokalna spółka rolnicza zajmuje się produkcją win marki Viña Frontera, słynącej z win młodych, o aromatach owocowych i świeżych. Spróbować ich można np. w barze El Guarapo w Tigaday.

Z miejscowości La Frontera pochodzi Francisco Pérez Machín, Pollito de la Frontera, jeden z najsłynniejszych zawodników sportu lucha canaria.  W Sabinosie zaś urodziła się jedna z największych postaci folkloru wyspy El Hierro, zmarła w 1976 roku Valentina Hernández, znana jako "Valentina de Sabinosa. 

W należącej do gminy miejscowości Tigaday odbywa się największy karnawał na El Hierro, karnawał w Tigaday w La Frontera, słynący z  "siejących panikę" na ulicach miasta włochatych stworów "Los Carneros de Tigaday".

Ze względu na centralne położenie, przyjemny klimat w ciągu całego roku, bazę noclegową na każdą kieszeń oraz bliskość sklepów, barów i restauracji warto rozważyć zarówno samo miasto jak i okoliczne miejscowości jako bazę do poznawania wyspy. Amatorzy zwiedzania na dwóch kółkach w Hoteliku Ida Ines mogą wypożyczyć rower wspomagany energią elektryczną pozyskiwaną z odnawialnych źródeł (1 h - 5 EUR, 8 h - 15 EUR, 24 h - 20 EUR, od 3 dni 20 % rabatu). 

  • La Frontera, El Hierro, Wyspy Kanaryjskie
  • La Frontera, El Hierro, Wyspy Kanaryjskie
  • La Frontera, El Hierro, Wyspy Kanaryjskie

Jeśli podoba Ci się to miejsce, poleć je swoim znajomym

Reklama

W pobliżu:

Mapa El Hierro poniżej zawiera listę obiektów w pobliżu - zaznaczając / odznaczając pola wyboru możesz przeglądać interesujące Cię kategorie:

Hotele
Gastronomia
Zwiedzanie
Fiesty
Dla dzieci
Sport
Plaże
Inne
Do około 5kmOd około 5 do 15kmOd około 15 do 40km

Reklama

Szukaj hoteli w pobliżu:

Data zameldowania

Data wymeldowania

Reklama

Copyright © 2012-2020 by wyspy-szczesliwe.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Prezentowane na tej stronie internetowej ogłoszenia, reklamy, cenniki i informacje nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów Kodeksu cywilnego

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies jedynie do przechowywania ustawień wyświetlania strony. Nie przechowywujemy żadnych informacji, które pozwalałyby identyfikować użytkowników. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na zapis lub odczyt cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki.