Wyspy Szczęśliwe Menu

Reklama

Charco Azul
El Hierro,Wyspy Kanaryjskie

Wyspa El Hierro


P

Los Llanillos

Współrzędne GPS

27.76176 N,-18.03856 W
27°45.706' N,18°2.314' W

W pobliżu

Charco Azul to miejsce kąpielowe w dolinie El Golfo, którego nazwa (Niebieskie Jezioro) pochodzi od jeziorka z oceaniczną wodą znajdującego się grocie utworzonej przez lawę, która w tym miejscu wpłynęła do oceanu.

Do tego kąpieliska prowadzą dość strome schody o długości ok. 100 m; dzieci mogą zejść na dół wyłącznie pod opieką dorosłych.

Ze schodów widać Punta de Tejeguate (półwysep po prawej stronie). Na brzegu najrozmaitsze formy kamieni, skał, lawy zastygłej nad brzegiem oceanu, wielokolorowe (niebiesko-, zielono-, lazurowo-szare) jeziorka schowane pod skałami, liczne, małe jaskinki.

Należy tu zachować szczególną ostrożność nie tylko ze względu na ukształtowanie terenu, ale też z powodu mogących wystąpić niespodziewanych uderzeń oceanicznych fal, jeśli pogoda jest sztormowa. Natomiast w słoneczny dzień można tutaj spędzić długie godziny w wodzie, nawet podczas największych upałów w sierpniu,  chroniąc się od słońca w cieniu jaskinki. 

 

  • Charco Azul, El Hierro, Wyspy Kanaryjskie
  • Charco Azul, El Hierro, Wyspy Kanaryjskie
  • Charco Azul, El Hierro, Wyspy Kanaryjskie
  • Charco Azul, El Hierro, Wyspy Kanaryjskie

Jeśli podoba Ci się to miejsce, poleć je swoim znajomym

Reklama

W pobliżu:

Mapa El Hierro poniżej zawiera listę obiektów w pobliżu - zaznaczając / odznaczając pola wyboru możesz przeglądać interesujące Cię kategorie:

Hotele
Gastronomia
Zwiedzanie
Fiesty
Dla dzieci
Sport
Plaże
Inne
Do około 5kmOd około 5 do 15kmOd około 15 do 40km

Reklama

Szukaj hoteli w pobliżu:

Data zameldowania

Data wymeldowania

Reklama

Copyright © 2012-2023 by wyspy-szczesliwe.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Prezentowane na tej stronie internetowej ogłoszenia, reklamy, cenniki i informacje nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów Kodeksu cywilnego

Pliki cookies na naszym Portalu wykorzystywane są jedynie do przechowywania ustawień wyświetlania przeglądanych stron. Nie przetwarzamy danych umożliwiających identyfikację użytkownika. Przeglądanie stron oznacza zgodę na zapis lub odczyt ciasteczek zgodnie z ustawieniami przeglądarki.