Wyspy Szczęśliwe Menu

Reklama

Paszport El Hierro

Zwiedzaj wyspę z Paszportem El Hierro

15 kwietnia 2015

Paszport uzyskany w miejscu spędzania wakacji jest raczej nietypową, lecz jakże kuszącą pamiątką z podróży. Na pomysł wydawania turystom odwiedzającym najmniej znaną z Wysp Kanaryjskich, El Hierro, wpadł jej zarząd w lutym ubiegłego roku. Inicjatywa ma na celu promocję działającej na wyspie sieci Centrów Turystycznych, wśród których są muzea i nowoczesne ośrodki poświęcone objaśnianiu zjawisk lokalnej geologii, historii, przyrody czy kultury. 

W 2015 roku do oficjalnych siedmiu Centrów Turystycznych dołączyły dwa ośrodki, które oddano do użytkowania w bieżącym roku, poświęcone wulkanologii i geologii wyspy.

Zaprojektowany przez lokalną firmę Rótulos Meridiano karnet o wyglądzie przenoszącym nas w czasy pierwszych podróży na Wyspy Kanaryjskie dzięki zamieszczonym w nim kodom QR pozwoli jego posiadaczowi ściągnąć na smartfona informacje na temat każdego z Centrów prezentowanych w Paszporcie. Będzie można to zrobić korzystając z któregoś z 26 punktów bezpłatnego WIFI na wyspie.

Paszport El Hierro

Paszport El Hierro

Paszport można nabyć za kwotę 9,90 EUR (dorośli) oraz 4,90 EUR (dzieci) w Informacji Turystycznej na lotnisku Los Cangrejos w Valverde, w Informacji Turystycznej w Valverde oraz w czterech z dziewięciu Centrów, tj. Ecomuseo de Guinea, Punkt Widokowy Mirador de La Peña,  Centro de Interpretación de El Julan oraz El Garoé.

Poza wyżej wymienionymi atrakcjami korzystając z paszportu można zwiedzić również Muzeum Etnograficzne Casa de Las Quinteras, Muzeum Restingolita, Centrum Informacyjne Rezerwatu Biosfery, Centrum Informacyjne Wulkanologii i Centrum Informacyjne Geologii „El Hierro Geoparque”.

Zwiedzając atrakcje wymienione w Paszporcie otrzymamy pamiątkowe pieczątki. Jeśli uda nam odwiedzić wszystkie Centra, zgłośmy się do Informacji Turystycznej w Valverde po upominek. Jeśli nie starczy nam czasu na zobaczenie każdej z tych atrakcji podczas jednego urlopu, możemy dokończyć zwiedzania podczas następnego, ponieważ Paszport ważny jest bezterminowo. 

 

 

Jeśli podoba Ci się ten wpis, poleć go swoim znajomym

Kategorie: Aktualności, El Hierro, Zwiedzanie Tagi:

Reklama

Copyright © 2012-2024 by wyspy-szczesliwe.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Prezentowane na tej stronie internetowej ogłoszenia, reklamy, cenniki i informacje nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów Kodeksu cywilnego

Pliki cookies na naszym Portalu wykorzystywane są jedynie do przechowywania ustawień wyświetlania przeglądanych stron. Nie przetwarzamy danych umożliwiających identyfikację użytkownika. Przeglądanie stron oznacza zgodę na zapis lub odczyt ciasteczek zgodnie z ustawieniami przeglądarki.