Wyspy Szczęśliwe Menu

Reklama

Paszport El Hierro

Zwiedzaj wyspę z Paszportem El Hierro

15 kwietnia 2015

Paszport uzyskany w miejscu spędzania wakacji jest raczej nietypową, lecz jakże kuszącą pamiątką z podróży. Na pomysł wydawania turystom odwiedzającym najmniej znaną z Wysp Kanaryjskich, El Hierro, wpadł jej zarząd w lutym ubiegłego roku. Inicjatywa ma na celu promocję działającej na wyspie sieci Centrów Turystycznych, wśród których są muzea i nowoczesne ośrodki poświęcone objaśnianiu zjawisk lokalnej geologii, historii, przyrody czy kultury. 

W 2015 roku do oficjalnych siedmiu Centrów Turystycznych dołączyły dwa ośrodki, które oddano do użytkowania w bieżącym roku, poświęcone wulkanologii i geologii wyspy.

Zaprojektowany przez lokalną firmę Rótulos Meridiano karnet o wyglądzie przenoszącym nas w czasy pierwszych podróży na Wyspy Kanaryjskie dzięki zamieszczonym w nim kodom QR pozwoli jego posiadaczowi ściągnąć na smartfona informacje na temat każdego z Centrów prezentowanych w Paszporcie. Będzie można to zrobić korzystając z któregoś z 26 punktów bezpłatnego WIFI na wyspie.

Paszport El Hierro

Paszport El Hierro

Paszport można nabyć za kwotę 9,90 EUR (dorośli) oraz 4,90 EUR (dzieci) w Informacji Turystycznej na lotnisku Los Cangrejos w Valverde, w Informacji Turystycznej w Valverde oraz w czterech z dziewięciu Centrów, tj. Ecomuseo de Guinea, Punkt Widokowy Mirador de La Peña,  Centro de Interpretación de El Julan oraz El Garoé.

Poza wyżej wymienionymi atrakcjami korzystając z paszportu można zwiedzić również Muzeum Etnograficzne Casa de Las Quinteras, Muzeum Restingolita, Centrum Informacyjne Rezerwatu Biosfery, Centrum Informacyjne Wulkanologii i Centrum Informacyjne Geologii „El Hierro Geoparque”.

Zwiedzając atrakcje wymienione w Paszporcie otrzymamy pamiątkowe pieczątki. Jeśli uda nam odwiedzić wszystkie Centra, zgłośmy się do Informacji Turystycznej w Valverde po upominek. Jeśli nie starczy nam czasu na zobaczenie każdej z tych atrakcji podczas jednego urlopu, możemy dokończyć zwiedzania podczas następnego, ponieważ Paszport ważny jest bezterminowo. 

 

 

Jeśli podoba Ci się ten wpis, poleć go swoim znajomym

Kategorie: Aktualności, El Hierro, Zwiedzanie Tagi:

Reklama

Copyright © 2012-2021 by wyspy-szczesliwe.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Prezentowane na tej stronie internetowej ogłoszenia, reklamy, cenniki i informacje nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów Kodeksu cywilnego

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies jedynie do przechowywania ustawień wyświetlania strony. Nie przechowywujemy żadnych informacji, które pozwalałyby identyfikować użytkowników. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na zapis lub odczyt cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki.