Wyspy Szczęśliwe Menu

Reklama

Famara

Wielkanocne wakacje na Lanzarote brytyjskiego premiera, Davida Cameron

15 kwietnia 2014

 

Premier Wielkiej Brytanii, David Cameron, przyleciał na Lanzarote wraz z rodziną w sobotę, 12 kwietnia lotem jednej z linii lotniczych low cost z Londynu.  Zrobili zakupy w supermarkecie w Playa Honda, po czym udali się do domku wynajętego w ustronnym miejscu w centralnej części wyspy.

Wielkanocne wakacje rodzina Cameronów rozpoczęła od zwiedzenia historycznej starówki Teguise, gdzie odbywał się cotygodniowy jarmark. Wstąpili tam też na kawę.   Następnie spędzili dzień na plaży Famara, gdzie premier wraz z synem uprawiali surfing. Rodzina zjadła obiad w restauracji Casa Garcia w leżącej przy plaży wiosce Caleta de Famara.

Położona na północy Lanzarote Famara to ustronna, otoczona wzgórzami Famara plaża o długości około 6 kilometrów, zaliczana do oferujących najlepsze warunki do uprawiania windsurfingu na Wyspach Kanaryjskich.  W ubiegłe lato na tej plaży wypoczywał były premier Hiszpanii, Jose Luis Rodriguez Zapatero, urzekła ona także reżysera Pedro Almodovara, który nakręcił na niej kilka ujęć filmu „Przerwane objęcia”.

Rodzina Cameron mieszka w otoczonym wulkanami i winoroślami,  stylowym kompleksie 7 domków Casa Tomarén położonym w okolicy San Bartolomé.  Osobom poszukującym hotelu na Lanzarote o wysokim standardzie, a jednocześnie z dala od dużych kompleksów wypoczynkowych, wskazujemy, że więcej informacji o tej hacjendzie można uzyskać  tutaj,  gdzie również można zarezerwować któryś z domków.

 

 

Famara

Plaża Famara przed zachodem słońca w obiektywie Ani

 

 

 

Jeśli podoba Ci się ten wpis, poleć go swoim znajomym

Kategorie: Lanzarote Tagi:

Reklama

Copyright © 2012-2021 by wyspy-szczesliwe.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Prezentowane na tej stronie internetowej ogłoszenia, reklamy, cenniki i informacje nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów Kodeksu cywilnego

Pliki cookies na naszym Portalu wykorzystywane są jedynie do przechowywania ustawień wyświetlania przeglądanych stron. Nie przetwarzamy danych umożliwiających identyfikację użytkownika. Przeglądanie stron oznacza zgodę na zapis lub odczyt ciasteczek zgodnie z ustawieniami przeglądarki.