Wyspy Szczęśliwe Menu

Reklama

Ruta de La Tapa Adeje 2015

Ruta de la Tapa Adeje 2015, czyli kulinarny spacer Szlakiem hiszpańskich przekąsek tapas po Adeje

13 listopada 2015

26 restauracji i 26 tapasów startuje w konkursie na najlepszą tapę regionu Adeje na południu Teneryfy.  Oceniać wyczyny mistrzów kuchni będą mieszkańcy regionu oraz turyści, którzy w okresie od 14 do 29 listopada odwiedzą przynajmniej cztery z lokali biorących udział w imprezie.  Wystawianej w konkursie hiszpańskiej przekąski tapa będzie można spróbować za składkę w wysokości 3 EUR, w cenę degustacji poza tapą wliczona jest lampka wina, piwo, woda lub inny napój.

Będzie można spróbować m. in. krokietów z batatów i dorsza z sosami mojo z kolendry i awokado i czerwonym, ośmiornicy z ziemniakami i sosem mojo z suszonych pomidorów, żeberek z sosem grillowym, roladki bekonowej nadziewanej bananem, ptysia z lodami, mango i śmietaną i wielu innych tap, również  o fantazyjnych nazwach typu  „Ziemia i morze”, „Iberyjskie gniazdo”, „Smaki mojej ziemi”, „Orientalny akcent” czy „Bananowy grzech”.

Osoby, które spróbują przynajmniej 4 tap, będą mogły wziąć udział w losowaniu cennych nagród – 25 kolacji dla 2 osób w restauracjach biorących udział w konkursie oraz noclegu dla 2 osób w hotelu na Teneryfie ze śniadaniem i kolacją w którejś z uczestniczących restauracji.

Jak wziąć udział w konkursie? Odwiedzając restauracje zbieramy pieczątki w karnecie, który możemy pobrać w każdej z nich. Po zebraniu 4 pieczątek wpisujemy do karnetu swoje dane kontaktowe i wrzucamy go do skrzynki w którymś z wyznaczonych punktów, np. w Biurach Informacji Turystycznej przy plaży Troya lub przy plaży Fañabe, w Domu Kultury (Centro Cultural) lub Domu Młodzieży (Casa de Juventud) w Adeje. Mamy na to czas do 30 listopada 2015.

 

Ruta de La Tapa Adeje 2015

Ruta de La Tapa Adeje 2015

 

Mapę z lokalizacją lokali biorących udział w konkursie  można pobrać na telefon na stronie (http://www.adeje.es/muestrasgastronomicas/ruta-de-la-tapa.). Dostępne są tam także  zdjęcia przysmaków biorących udział w konkursie.

Ruta de La Tapa Adeje 2015 jest częścią odbywającego się już od sześciu lat festiwalu gastronomicznego Degusta. me, w Adeje na południu Teneryfy, podczas którego odbywają się targi żywności, degustacje, pokazy i warsztaty kulinarne.

REKLAMA

Jeśli podoba Ci się ten wpis, poleć go swoim znajomym

Kategorie: Kuchnia Wysp Kanaryjskich, Teneryfa Tagi:

Reklama

Copyright © 2012-2021 by wyspy-szczesliwe.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Prezentowane na tej stronie internetowej ogłoszenia, reklamy, cenniki i informacje nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów Kodeksu cywilnego

Pliki cookies na naszym Portalu wykorzystywane są jedynie do przechowywania ustawień wyświetlania przeglądanych stron. Nie przetwarzamy danych umożliwiających identyfikację użytkownika. Przeglądanie stron oznacza zgodę na zapis lub odczyt ciasteczek zgodnie z ustawieniami przeglądarki.