Wyspy Szczęśliwe Menu

Reklama

Ponowne udostępnienie do zwiedzenia Parku Kulturalnego El Julan

29 grudnia 2013

Centrum Informacyjne (Centro de Visitantes) Parku Kulturowego El Julan mieści ekspozycje dotyczące pierwotnych mieszkańców El Hierro, ich domostw, zwyczajów, obrzędów i pisma oraz historii wyspy.  Czynne jest codziennie w godzinach od 10:00 do 18:00, bilety wstępu kosztują 5 EUR (dorośli) i 2,5 EUR (dzieci).  Podpisy do eksponatów są w języku hiszpańskim, ale dostępne są ich tłumaczenia na język angielski i niemiecki.

Codziennie o  godzinie 10:00 w Centrum Informacyjnym rozpoczyna się  4-godzinna, piesza wycieczka z przewodnikiem do stanowisk archeologicznych, w których znajdują się naskalne inskrypcje Bimbaczów i pozostałości budowli, która służyła im do oficjalnych spotkań.

Bilet wstępu do Centrum obejmujący którąś z wycieczek kosztuje 15,- EUR, konieczna jest rezerwacja co najmniej dzień wcześniej.  Nie ma możliwości zwiedzania tych miejsc na własną rękę.

Poza eksponatami dotyczącymi historii, archeologii i kultury wyspy El Hierro Centrum gości ekspozycję czasową zatytuowaną „Dwa tysiące lat pracy ze skórą na La Palmie”.

 

AKTUALIZACJA kwiecień 2015: obecnie organizowane są trzy rodzaje wycieczek do strefy archeologicznej, które opisujemy bardziej szczegółowo w naszej części przewodnika po El Hierro poświęconej Parkowi Kulturowemu El Julan.

El Julan

El Julan

Jeśli podoba Ci się ten wpis, poleć go swoim znajomym

Kategorie: El Hierro, Wycieczki piesze, Zwiedzanie Tagi:

Reklama

Copyright © 2012-2021 by wyspy-szczesliwe.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Prezentowane na tej stronie internetowej ogłoszenia, reklamy, cenniki i informacje nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów Kodeksu cywilnego

Pliki cookies na naszym Portalu wykorzystywane są jedynie do przechowywania ustawień wyświetlania przeglądanych stron. Nie przetwarzamy danych umożliwiających identyfikację użytkownika. Przeglądanie stron oznacza zgodę na zapis lub odczyt ciasteczek zgodnie z ustawieniami przeglądarki.