Wyspy Szczęśliwe Menu

Reklama

Canarian Airways

Na Wyspach Kanaryjskich powstała nowa linia lotnicza, Canarian Airways

11 lutego 2021

Grupa hotelarzy z Wysp Kanaryjskich i linie One Airways uruchamiają własną linię lotniczą. Od czerwca 2021 połączy ona lotnisko Teneryfa Południowa z półwyspem iberyjskim, Niemcami i UK. Loty  Canarian Airways mają oferować turyście bezpieczeństwo, punktualność, ceny niepodlegające spekulacjom, wygodę oraz pakiet dodatkowych usług.

Latając między Wyspami Kanaryjskimi wielokrotnie podziwialiśmy pachnące i wygodne samolociki kanaryjskiej linii Binter Canarias. Uśmiechnięta obsługa, chociaż jeszcze nikomu nie śniło się o pandemii, wyposażona była w różnego rodzaju rękawiczki na każdą część lotu. Nawet na najkrótszej trasie częstowano nas wodą i kultowymi batonikami Tirma. W przeciwieństwie do linii lotniczych operujących między kontynentem a Wyspami Kanaryjskimi w Binterze bagaż nadawany i duży kabinowy był zawsze bezpłatny. Nie trzeba było robić check in online. Wyższa połowa naszego teamu miała na pokładzie zawsze dużo miejsca na nogi.

Dlatego żałowaliśmy wówczas, że Binter lata tylko do kilku miast Hiszpanii kontynentalnej, do Portugalii, Maroka i na Wyspy Zielonego Przylądka. Niestety, nie można z nimi dostać się bezpośrednio gdzieś bliżej Polski.

W związku z tym cieszyliśmy się ogromnie śledząc od lata ubiegłego roku informacje o projekcie stowarzyszenia hotelarskiego Ashotel. Postanowiono powołać kanaryjskiego przewoźnika lotniczego. Niezależna linia Wysp Kanaryjskich zapewni turystom, cyfrowym nomadom i posiadaczom nieruchomości na Wyspach Kanaryjskich możliwość komfortowego dotarcia na archipelag. Z pewnością uniezależni dostępność lotniczą Wysp Kanaryjskich od aktualnych preferencji w projektowaniu siatki połączeń u touroperatorów i przewoźników, których zainteresowanie jest wspierane finansowo przez coraz to inne, walczące o turystów destynacje. Bez wątpienia istnienie własnej, regionalnej linii jest szczególnie istotne dla branży hotelarskiej w czasie pandemii. Poszczególne państwa wprowadzają restrykcje w przemieszczaniu się i duża część osób odczuwa lęk przed podróżami. Bezsprzecznie wymusza to ograniczanie działalności operatorów, a wiele z nich jest na skraju bankructwa.

REKLAMA

Nowa linia lotnicza Wysp Kanaryjskich

Canarian Airways, pierwsza kanaryjska linia lotnicza, która będzie wozić turystów z Niemiec i Wielkiej Brytanii na archipelag rozpocznie działalność operacyjną od drugiej połowy czerwca 2021. Początkowo będzie latać z bazy na Teneryfie Południowej do 4 miast w Hiszpanii kontynentalnej (Madryt, Barcelona, Bilbao i Vigo) oraz do Berlina, Glasgow i Cardiff. Sprzedaż biletów w tej firmie ze 100-procentowym kapitałem kanaryjskim zostanie uruchomiona w marcu. Pierwszy lot planowany jest 5 czerwca z Madrytu na Teneryfę Południową.

Samolot linii Canarian Airways

Udziałowcami linii o kapitale prywatno-publicznym jest 14 przedsiębiorców z branży hotelarskiej Teneryfy. Towarzyszy im organizacja Ashotel (Asociacion Hotelera i Extrahotelera de Tenerife, La Palma, La Gomera y El Hierro). W jej skład wchodzi też działająca w kanaryjskiej specjalnej strefie ekonomicznej ZEC linia lotnicza One Airways specjalizująca się w lotach czarterowych i transporcie medycznym. Ważnym aspektem jest, że przedsięwzięcie zasila także Zarząd Wyspy Teneryfa (25 procent udziałów).

Linia planuje oferować pakiety lot plus hotel zaprojektowane w sposób zapewniający turyście wypoczynek, rozrywkę i spokój już na pokładzie samolotu. Będzie można zakupić również sam przelot, który będzie wyróżniał się pakietem usług dodatkowych.

Kanaryjski komfort podróżowania

Na początek flotę będzie stanowił nowy Airbus A319, który ma być wyposażony w urządzenia nawigacyjne i bezpieczeństwa najnowocześniejszych technologii. By zapewnić pasażerom więcej przestrzeni samolot będzie miał 144 zamiast 160 możliwych miejsc. Siedzenia mają być wygodniejsze niż zazwyczaj spotykane u konkurencji i będą pokryte skórzaną tapicerką. Godnym uwagi jest fakt, że wyposażony będzie w nowoczesny system rozrywki pokładowej i oświetlenie „mood light”. Wszystko to będzie sprzyjać relaksowi na pokładzie samolotu.

Konkludując, kibicujemy tej inicjatywie wspierającej uniezależnienie kanaryjskiej branży hotelarskiej od zagranicznych podmiotów. Sami czekamy z niecierpliwością na możliwość przelotu na Teneryfę linią Canarian Airways na razie z Berlina. Mamy nadzieję, że w miarę rozwoju połączeń tej linii będziemy mogli cieszyć się komfortowymi podróżami na Wyspy Kanaryjskie również z któregoś z polskich lotnisk. I mamy nadzieję, że latanie Canarian Airways co najmniej tak bezstresowe i przyjemne, jak latanie Binter Canarias 🙂

Jeśli podoba Ci się ten wpis, poleć go swoim znajomym

Kategorie: Aktualności, Teneryfa Tagi:

Reklama

Copyright © 2012-2023 by wyspy-szczesliwe.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Prezentowane na tej stronie internetowej ogłoszenia, reklamy, cenniki i informacje nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów Kodeksu cywilnego

Pliki cookies na naszym Portalu wykorzystywane są jedynie do przechowywania ustawień wyświetlania przeglądanych stron. Nie przetwarzamy danych umożliwiających identyfikację użytkownika. Przeglądanie stron oznacza zgodę na zapis lub odczyt ciasteczek zgodnie z ustawieniami przeglądarki.