Wyspy Szczęśliwe Menu

Reklama

Ruta de La Tapa La Oliva 2015

Konkurs „Ruta de La Tapa 2015” w regionie La Oliva

31 marca 2015

„Ruta de la Tapa”,  jeden z najpopularniejszych typów gastronomicznych przeglądów organizowanych na Wyspach Kanaryjskich, to najlepsza sposobność  spróbowania regionalnych smakołyków w ich konkursowych, dopracowanych w najdrobniejszych szczegółach wersjach.

 

 

Wszystkim smakoszom, którzy odwiedzą Fuerteventurę w okresie od 10 kwietnia do 3 lipca 2015 polecamy spędzenie któregoś z piątków urlopu na smakowitej wędrówce szlakiem przekąsek „Ruta de La Tapa 2015” organizowanej w gminie La Oliva.

Festiwal nawiązuje do kanaryjskiego zwyczaju wychodzenia w weekendowe wieczory w gronie znajomych na tzw. „picoteo”, czyli jedzenie różnych potraw w małych porcjach przy szklaneczce wina lub piwa.

Podczas przeglądu 54 restauracje, bary i kawiarnie w miejscowościach Corralejo, Tindaya, Villaverde, La Oliva, Lajares i El Cotillo  przygotują dla odwiedzających konkursowe przekąski w kategoriach „Tapa Fria” (przekąska na zimno)  i „Tapa Caliente” (przekąska na ciepło).  Będzie je można degustować w każdy piątek za symboliczną opłatą w wysokości 2,50 EUR obejmującą jedną przekąskę oraz napój (wino, piwo, wodę lub napój gazowany).

Przekąski zgłoszone na konkurs będą oceniane przez  jury  według takich kryteriów, jak jakość użytych składników, prezentacja potrawy, jej smak oraz zastosowanie produktów lokalnych.

Tapasy będą oceniane także przez klientów restauracji, którzy, zaopatrzeni w konkursowe karnety, odnotują w nich swoje oceny po uzyskaniu w odpowiedniej rubryce pieczątki odwiedzonego lokalu. Do otrzymania pieczątki uprawnia spróbowanie dwóch przekąsek w danym lokalu, zimnej i ciepłej. Karnety można otrzymać w biurach informacji turystycznej oraz w restauracjach biorących udział w konkursie.

Najlepiej ocenione restauracje otrzymają nagrody i odznaczenia do powieszenia w lokalu, a wśród klientów, którzy spróbują przynajmniej 40% konkursowych przekąsek zostaną rozlosowane liczne nagrody, między innymi kolacje dla dwóch osób w lokalach uczestniczących w konkursie, bilety na prom linii Fred Olsen i Naviera Armas, bilety na lot linią Binter Canarias, weekendy dla dwóch osób w wybranych hotelach.

Listę lokali biorących udział w konkursie można uzyskać w biurach informacji turystycznej w Corralejo, jest ona także dostępna w aplikacji RUTAPPA na urządzenia mobilne.

 

Ruta de La Tapa La Oliva 2015

Ruta de La Tapa La Oliva 2015

 

Jeśli podoba Ci się ten wpis, poleć go swoim znajomym

Kategorie: Fuerteventura Tagi: ,

Reklama

Copyright © 2012-2024 by wyspy-szczesliwe.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Prezentowane na tej stronie internetowej ogłoszenia, reklamy, cenniki i informacje nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów Kodeksu cywilnego

Pliki cookies na naszym Portalu wykorzystywane są jedynie do przechowywania ustawień wyświetlania przeglądanych stron. Nie przetwarzamy danych umożliwiających identyfikację użytkownika. Przeglądanie stron oznacza zgodę na zapis lub odczyt ciasteczek zgodnie z ustawieniami przeglądarki.