Wyspy Szczęśliwe Menu

Reklama

Festival Latino La Laguna

Festival Latino La Laguna 31 maja 2014

29 maja 2014

Salsa, obok kanaryjskiej muzyki ludowej, należy do najpopularniejszych gatunków muzycznych na Wyspach Kanaryjskich. Została przywieziona na archipelag przez Kanaryjczyków powracających z emigracji z Wenezueli i Kuby oraz imigrantów z tych krajów, którzy osiedlili się na Kanarach. Jest ona nieodłącznym elementem karnawałów, ludowych festiwali i świąt miast.

 

Festiwal Latino La Laguna 2014 31 maja 2014 o godzinie 21:00 w miejscowości La Laguna na północy Teneryfy będzie okazją do zobaczenia na żywo dwóch salsowych orkiestr prosto z Kuby, Los Van Van i Havana D’Primera oraz dwóch znanych kanaryjskich grup, Orquestra Sabrosa z Teneryfy i Los Tamarindos z Gran Canarii.

Los Van Van to jeden z najpopularniejszych na Kubie zespołów grających muzykę taneczną.  Założony w 1969 roku przez zmarłego w maju br. wybitnego kompozytora, kontrabasistę i basistę Juana Formell, ma na koncie ponad 30 płyt i wiele nagród, między innymi  Latino Grammy a 2000 r.

 

 

Liderem utworzonej w 2008 roku przez młodych muzyków kubańskich grupy Havana D’Primera jest Alexander Abreu, który może poszczycić się grą między innymi z takimi sławami muzyki kubańskiej, jak Omara Portuondo czy Chucho Valdés,  znanymi międzynarodowej publiczności między innymi z projektu Buena Vista Social Club. Zespół ma za sobą trasy koncertowe w Europie, Ameryce Południowej i Stanach Zjednoczonych.

 

 

 

Pochodząca z gminy Buanavista del Norte położonej na północy Teneryfy Orquestra Sabrosa to popularna kanaryjska orkiestra o szerokim repertuarze, założona w 1989 roku.

 

 

 

Tamarindos z Gran Canarii to bardzo popularni na estradach kanaryjskich i Półwyspu Iberyjskiego przedstawiciele gatunku merengue canario.  Mają na swoim koncie szereg tras koncertowych i 10 płyt, są uważani za jedną z najlepszych młodych orkiestr. Bardzo często można ich zobaczyć na kanaryjskich estradach karnawałowych.

 

 

Organizatorami imprezy są Organismo Autonomo de Actividades Musicales (OAAM) i Urząd Miasta La Laguna, sponsorami Rząd Kanaryjski i fundacja Caja Canarias.

Bilety w przedsprzedaży kosztują 15 EUR. W dniu koncertu będzie je  można kupić za 18 EUR.

 

 

 

 

Jeśli podoba Ci się ten wpis, poleć go swoim znajomym

Kategorie: Muzyka kanaryjska, Teneryfa Tagi:

Reklama

Copyright © 2012-2021 by wyspy-szczesliwe.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Prezentowane na tej stronie internetowej ogłoszenia, reklamy, cenniki i informacje nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów Kodeksu cywilnego

Pliki cookies na naszym Portalu wykorzystywane są jedynie do przechowywania ustawień wyświetlania przeglądanych stron. Nie przetwarzamy danych umożliwiających identyfikację użytkownika. Przeglądanie stron oznacza zgodę na zapis lub odczyt ciasteczek zgodnie z ustawieniami przeglądarki.