Wyspy Szczęśliwe Menu

Reklama

PAtaPA2014

Od 15 do 30 listopada 2014 Ruta de La Tapa w Los Realejos

14 listopada 2014

 

W jedenastym już konkursie na najlepszą tapę regionu Los Realejos o wdzięcznej nazwie PAtaPA 2014, który rozpocznie się 15  i potrwa do 30 listopada 2014,  startują 24 restauracje tego nadal nieodkrytego turystycznie regionu położonego na północy  Teneryfy.

W rolę jurorów jak zawsze wcielą się mieszkańcy i turyści, którzy przy zamówieniu wybranej przekąski przekażą jej ocenę na karcie do głosowania. Tapy będą serwowane w towarzystwie lokalnego wina za symboliczną opłatę 2,5 EUR.

W restauracji El Patio w miejscowości Zamora Baja będzie można spróbować tapy cochino negro „bonita” (wieprzowina z czarnego prosiaka) , Tasca Restaurante Me Gusta na calle Barroso wystawi danie nazwane „Bakłażany Faszerowane Samym Życiem”, zaś w La Solera na Calle Laurel 2  spróbujemy tapy o tajemniczej nazwie „Vulkan z truskawki”.

Pełną listę lokali biorących udział w konkursie wraz z adresami, godzinami otwarcia i nazwami wystawianych tap oraz proponowanego wina można uzyskać na stronie organizatora imnprezy:  http://losrealejos.es/documentos/turismo-fiestas/Folleto%20PAtaPA.pdf

Wśród osób, które odwiedzą przynajmniej 3 restauracje z listy i oddadzą wypełniony karnecik do głosowania w którejś z restauracji w okresie trwanie imprezy lub w Miejskim Biurze Turystycznym w los Realejos do 4 grudnia 2014,  zostaną rozlosowane nagrody, m.in. weekend dla 2 osób na Półwyspie Iberyjskim, kursy winiarskie, 10 zaproszeń na zwiedzanie winiarni z przewodnikiem, 1 kurs wprowadzający do degustacji piw, 5 zaproszeń dla dwóch osób na zwiedzanie browaru Tierra de Perros z degustacją komentowaną, 6 zgrzewek piwa Tierra de Perros oraz 8 kolacji lub obiadów w restauracjach, które zwyciężą w konkursie.

W czwartki, piątki i soboty organizatorzy imprezy zapewnili bezpłatny transport taksówkami między restauracjami biorącymi udział w konkursie. Pojazdy będą kursowały co pół godziny w godzinach od 20:00 do 22:30. Trasy rozpoczynają się na Plaza de Las Flores w San Augustin i na Avenida Los Remedios w Realejo Alto o godz. 20, 21 i 22.

 

 

Jeśli podoba Ci się ten wpis, poleć go swoim znajomym

Kategorie: Kuchnia Wysp Kanaryjskich, Teneryfa, Wino z Wysp Kanaryjskich Tagi:

Reklama

Copyright © 2012-2024 by wyspy-szczesliwe.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Prezentowane na tej stronie internetowej ogłoszenia, reklamy, cenniki i informacje nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów Kodeksu cywilnego

Pliki cookies na naszym Portalu wykorzystywane są jedynie do przechowywania ustawień wyświetlania przeglądanych stron. Nie przetwarzamy danych umożliwiających identyfikację użytkownika. Przeglądanie stron oznacza zgodę na zapis lub odczyt ciasteczek zgodnie z ustawieniami przeglądarki.