Wyspy Szczęśliwe Menu

Reklama

Obserwatorium El Teide Dni Otwarte

Dni otwarte w Obserwatorium El Teide Instytutu Astrofizyki Wysp Kanaryjskich 3 i 4 lipca 2015

2 lipca 2015

W piątek, 3 i w sobotę, 4 lipca 2015 r. Instytut Astrofizyki Wysp Kanaryjskich zaprasza do jednego ze swoich obserwatoriów, Obserwatorium Astrofizycznego Teide na Dni Otwarte, podczas których osoby zainteresowane będą mogły obejrzeć teleskopy, wziąć udział w obserwacjach i poznać podstawowe koncepcje astronomii.

Obserwatorium będzie udostępnione do zwiedzania godzinach od 10:00 do 15:00. Zaplanowano zwiedzanie w grupach pod opieką przewodnika, warsztaty i bezpośrednie obserwacje, podczas których ich uczestnicy dowiedzą się, co to jest obserwatorium, jak działają teleskopy oraz dlaczego astronomia jest tak ważna dla ludzkości.

Odwiedzający będą mogli zobaczyć Teleskop Solarny THEMIS,  IAC80, Teleskop Carlos Sánchez, Laboratorium Solarne, Naziemną Stację Optyczną (OGS), Vacuum Tower Telescope (VTT) i nowe teleskopy robotyczne.

Na teren Obserwatorium będzie można wejść po otrzymaniu bezpłatnej wejściówki. Wejściówki będą wydawane według kolejności przybycia na miejsce. Samochód należy zaparkować na parkingu mieszczącym się na terenie Obserwatorium.

Ze względu na górskie warunki charakteryzujące lokalizację Obserwatorium mieszczącego się na wysokości 2390 m zaleca się przybycie w wygodnym obuwiu i nakryciu głowy oraz zabranie odpowiedniego ubrania i kremu z filtrem. Osobom cierpiącym na choroby układu krążenia lub oddechowego zaleca się uzyskanie wcześniejszej porady lekarskiej, gdyż przebywanie na tej wysokości może stanowić obciążenie dla ich zdrowia.

Instytut Astrofizyki Wysp Kanaryjskich to wywodząca się z Uniwersytetu La Laguna na Teneryfie organizacja z siedzibą centralną w La Laguna przy C/ Vía Láctea, s/n. Poza Obserwatorium El Teide zarządza Obserwatorium Roche de Los Muchachos na La Palmie. W stolicy tej wyspy, Santa Cruz de La Palmę, mieści się druga siedziba Instytutu.

Obserwatorium El Teide, w którym prowadzone są głównie obserwacje słońca mieści się w obszarze Izaña przy odgałęzieniu od drogi TF-24 prowadzącej z La Laguna do Parku Narodowego El Teide.

Dni Otwarte Obserwatorium na Teneryfie

Dni Otwarte 3-4 lipca 2015  w Obserwatorium El Teide na Teneryfie

 

 

Jeśli podoba Ci się ten wpis, poleć go swoim znajomym

Kategorie: Teneryfa Tagi:

Reklama

Copyright © 2012-2021 by wyspy-szczesliwe.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Prezentowane na tej stronie internetowej ogłoszenia, reklamy, cenniki i informacje nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów Kodeksu cywilnego

Pliki cookies na naszym Portalu wykorzystywane są jedynie do przechowywania ustawień wyświetlania przeglądanych stron. Nie przetwarzamy danych umożliwiających identyfikację użytkownika. Przeglądanie stron oznacza zgodę na zapis lub odczyt ciasteczek zgodnie z ustawieniami przeglądarki.