Wyspy Szczęśliwe Menu

Reklama

Batady, ser, awokado

Bataty, sery, awokado i wina w Güimar na Teneryfie

18 listopada 2013

 

8 listopada w regionie Güimar wystartowały III Spotkania z batatami, serami i awokado, podczas których  smakosze mogą spróbować przekąsek przygotowanych z tych składników przez popularne restauracje regionu i nabyć produkty lokalne bezpośrednio od wytwórców.

Tap z batatów, sera i awokado można spróbować w wybranych restauracjach regionu 22,23 i 29 listopada w godzinach od 20 do 23:00.  Na stronie organizatora imprezy można zaopatrzyć się w listę lokali:  http://guimar.es/images/stories/Desarrollo_local/JornadasGastronomicas2013.pdf .

W niedzielę, 24 listopada można odwiedzić Targi Batatów, Serów i Awokado w Miejskiej Hali Targowej w Güimar, gdzie będzie można zakupić te produkty bezpośrednio od farmerów.

Dla koneserów wina przygotowano degustacje win z regionu Güimar, które poprowadzi enolog (23 listopada),  a miłosnicy wulkanów mogą wybrać się na organizowaną 24 listopada wycieczkę po polach lawy Malpais de Güimar.

Spotkania potrwają do 29 listopada, a ich finałem będzie impreza andrzejkowa 30 listopada o godzinie 20:00 na placu Plaza de San Pedro w Güimar. Szczegółowe informacje można uzyskać w Biurze Turystycznym w Güimar (turismo@guimar.es).

 

juka, papaja, awokado

juka, papaja i awokado zakupione na kanaryjskim targu

 

 

 

Jeśli podoba Ci się ten wpis, poleć go swoim znajomym

Kategorie: Fiesty, Kuchnia Wysp Kanaryjskich, Teneryfa, Wino z Wysp Kanaryjskich, Zakupy na Teneryfie Tagi:

Reklama

Copyright © 2012-2021 by wyspy-szczesliwe.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Prezentowane na tej stronie internetowej ogłoszenia, reklamy, cenniki i informacje nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów Kodeksu cywilnego

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies jedynie do przechowywania ustawień wyświetlania strony. Nie przechowywujemy żadnych informacji, które pozwalałyby identyfikować użytkowników. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na zapis lub odczyt cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki.