Wyspy Szczęśliwe Menu

Reklama

Batady, ser, awokado

Bataty, sery, awokado i wina w Güimar na Teneryfie

18 listopada 2013

 

8 listopada w regionie Güimar wystartowały III Spotkania z batatami, serami i awokado, podczas których  smakosze mogą spróbować przekąsek przygotowanych z tych składników przez popularne restauracje regionu i nabyć produkty lokalne bezpośrednio od wytwórców.

Tap z batatów, sera i awokado można spróbować w wybranych restauracjach regionu 22,23 i 29 listopada w godzinach od 20 do 23:00.  Na stronie organizatora imprezy można zaopatrzyć się w listę lokali:  http://guimar.es/images/stories/Desarrollo_local/JornadasGastronomicas2013.pdf .

W niedzielę, 24 listopada można odwiedzić Targi Batatów, Serów i Awokado w Miejskiej Hali Targowej w Güimar, gdzie będzie można zakupić te produkty bezpośrednio od farmerów.

Dla koneserów wina przygotowano degustacje win z regionu Güimar, które poprowadzi enolog (23 listopada),  a miłosnicy wulkanów mogą wybrać się na organizowaną 24 listopada wycieczkę po polach lawy Malpais de Güimar.

Spotkania potrwają do 29 listopada, a ich finałem będzie impreza andrzejkowa 30 listopada o godzinie 20:00 na placu Plaza de San Pedro w Güimar. Szczegółowe informacje można uzyskać w Biurze Turystycznym w Güimar (turismo@guimar.es).

 

juka, papaja, awokado

juka, papaja i awokado zakupione na kanaryjskim targu

 

 

 

Jeśli podoba Ci się ten wpis, poleć go swoim znajomym

Kategorie: Fiesty, Kuchnia Wysp Kanaryjskich, Teneryfa, Wino z Wysp Kanaryjskich, Zakupy na Teneryfie Tagi:

Reklama

Copyright © 2012-2024 by wyspy-szczesliwe.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Prezentowane na tej stronie internetowej ogłoszenia, reklamy, cenniki i informacje nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów Kodeksu cywilnego

Pliki cookies na naszym Portalu wykorzystywane są jedynie do przechowywania ustawień wyświetlania przeglądanych stron. Nie przetwarzamy danych umożliwiających identyfikację użytkownika. Przeglądanie stron oznacza zgodę na zapis lub odczyt ciasteczek zgodnie z ustawieniami przeglądarki.