Wyspy Szczęśliwe Menu

Reklama

Ruta de La Tapa Granadilla

Ruta de La Tapa Granadilla de Abona 15.11-15.12.2013 na Teneryfie

15 listopada 2013

Warzywa, owoce, sery, ryby i owoce morza to produkty, które dominują w kuchni kanaryjskiej.  Miejscowi szefowie kuchni nawet z prostych składników potrafią wyczarować arycydzieła godne gwiazdek Michelina, a najlepszą okazją do ich spróbowania są rozmaite przeglądy gastronomiczne.

Jedną z takich imprez jest organizowany już po raz VII w regionie Granadilla de Abona na Teneryfie w okresie od 15 listopada do 15 grudnia 2013 konkurs na najlepszą tapę, w którym uczestniczy 30 restuaracji z El Medano, 6 z Los Abrigos, 3 z Granadilla de Abona, 4 z San Isidro, 2 z Charco del Pino i 1 z Cruz de Tea.

„Sekrecik”,  „Smak gomerski”, „Szaszłyk stulecia” , „Do widzenia, 2013” , „Zagadka rozbitka” , „A to co ma być?” , „Ukryte jajko” , „Szalona langustynka” czy „Fuzja między Maksykiem i Kanarami” to tylko kilka z zachęcających nazw smakołykow, których będzie można spróbować podczas konkursu.

Wizyta nawet w kilku restauracjach nie nadwyręży naszego wakacyjnego budżetu – oferowaną w konkursie tapę serwowaną z kieliszkiem wina, szklanką piwa lub wody można zamówić za symboliczne 2,5 EUR. Nowością w tegorocznym przeglądzie są desery i koktaile, które będą podawane odpowiednio za 2 i 3 EUR.

Przewodnik po lokalach biorących udział w imprezie wraz z ich adresami, godzinami otwarcia oraz fotografiami i składnikami proponowanych tap znajduje się tutaj:  http://www.granadilladeabona.org/images/stories/AEDL/131104rutatapa.pdf,  jest też dostępna jego mobilna wersja.

Wśród osób, które wypełnią otrzymany w którejś z uczestniczących restauracji „karnet tapeadora” i przedstawią go w Urzędzie Miasta Granadilla de Abona do 13 stycznia 2014, zostaną rozlosowane nagrody.

 

Ruta de La Tapa Granadilla de Abona

Ruta de La Tapa Granadilla de Abona

 

 

Jeśli podoba Ci się ten wpis, poleć go swoim znajomym

Kategorie: Kuchnia Wysp Kanaryjskich, Teneryfa Tagi:

Reklama

Copyright © 2012-2024 by wyspy-szczesliwe.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Prezentowane na tej stronie internetowej ogłoszenia, reklamy, cenniki i informacje nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów Kodeksu cywilnego

Pliki cookies na naszym Portalu wykorzystywane są jedynie do przechowywania ustawień wyświetlania przeglądanych stron. Nie przetwarzamy danych umożliwiających identyfikację użytkownika. Przeglądanie stron oznacza zgodę na zapis lub odczyt ciasteczek zgodnie z ustawieniami przeglądarki.