Wyspy Szczęśliwe Menu

Reklama

Fiestas Teguise

04-19.07.2014 Fiestas del Carmen w Teguise na Lanzarote

9 lipca 2014

Obchodzone co roku w pierwszej połowie lipca święta Fiestas del Carmen w Teguise należą do największych świąt na Lanzarote. Przez 2 tygodnie na ulicach historycznej starówki miasta będącej na liście dóbr kultury od 1980 r. rozbrzmiewają dźwięki kanaryjskich kapel, odbywają się przedstawienia teatralne, zawody sportowe, konkursy i imprezy dla dzieci, wybiera się Królową Festiwalu oraz członkinie i członków jej dworu. Kulminacją imprezy jest procesja z figurką Virgen del Carmen i udziałem orkiestry miejskiej, którą będzie można zobaczyć 16 lipca.

 

Wybrane wydarzenia festiwalu Fiestas del Carmen 2014 w Teguise:

czwartek, 10 lipca

godz. 18:00 Zabawy dla dzieci  (Plaza na la Mareta)

godz. 20:00 Musical dla dzieci „Czarodziej z Oz” (namiot festiwalowy). Bilety w cenie 4 EUR można kupić w Biurze Informacji Turystycznej w Teguise.

piątek, 11 lipca

godz. 21:00 XXI Festiwal Acatife i obchody XXX rocznicy powstania grupy (namiot festiwalowy)

sobota, 12 lipca

godz. 18:00 Procesja z grupami folklorystycznymi od ulicy Santo Domingo do Plaza de La Constitucion

godz. 18:30 Spacer z psami przeciwko porzucaniu zwierząt, pod hasem „Spacerując razem… zawsze” trasą od La Molina do Castillo de Santa Barbara” Symboliczne datki na opiekę nad zwierzętami  można składać przy zapisach.

godz. 21:00 Festiwal Jazzowy „Teguise suena a jazz” w Teatrze Miejskim

 niedziela, 13 lipca

godz. 11:30 Występ zespołu La Pichona na Plaza de La Constitucion podczas  niedzielnego jarmarku

godz. 13:30 koncert grupy Jovenes Cantadores de Canarias na placu Camilo Jose Cela (El Hoyo)

godz. 19:30 Playback dziecięcy w namiocie festiwalowym.

wtorek, 15 lipca

godz. 18:00 Konkurs domowych deserów z występem piosenkarki Jennifer Hernendez R. Osoby zainteresowane wzięciem udziału w konkursie powinny zaprezentować deser 30 minut wcześniej. Miejsce:  lokal Sociedad de Teguise.

godz. 21:30 Wielka gala artystyczna i wybory Królowej Fiestas del Carmen, Księżniczki Ico z Teguise, Mister Teguise i Króla Zonzamas z występami Evy Ruiz  i humorysty Mathiasa Alonso. Uzyskane tytuły uprawniają do wzięcia udziału w konkursie Miss i Mister World Las Palmas. Miejsce: namiot festiwalowy.

środa, 16 lipca Dzień główny Festiwalu Virgen del Carmen

godz. 7:00 Procesja z udziałem figur Gigantów i orkiestry.  Wyjście z placu Camilo Jose Cela (El Hoyo)

godz.  12:00 Msza i procesja z figurką Virgen del Carmen ulicami starówki z udziałem Orkiestry Miejskiej Teguise.

godz.  18:00 Podwieczorek z występem Pepe Benavente (piosenkarz, który sprzedał więcej płyt niż Rolling Stones!). Miejsce: Sociedad de Teguise

godz. 21:00 Przedstawienie Teatralne „El Canto de La Cigarra”

sobota, 19  lipca

godz. 9:30 Wycieczka na zakończenie świąt. Wyjazd spod Urzędu Miejskiego w Teguise na zwiedzanie jarmarku rzemieślniczego w Haria i domu Cesara Manrique. Obiad w restauracji Los Cascajos w Haria.  Koszt wycieczki 12 EUR, zapisy w Urzędzie Miejskim do 16 lipca.

 

 

Jeśli podoba Ci się ten wpis, poleć go swoim znajomym

Kategorie: Fiesty, Lanzarote Tagi:

Reklama

Copyright © 2012-2021 by wyspy-szczesliwe.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Prezentowane na tej stronie internetowej ogłoszenia, reklamy, cenniki i informacje nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów Kodeksu cywilnego

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies jedynie do przechowywania ustawień wyświetlania strony. Nie przechowywujemy żadnych informacji, które pozwalałyby identyfikować użytkowników. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na zapis lub odczyt cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki.