Wyspy Szczęśliwe Menu

Reklama

Propozycja zestawu lot+hotel do samodzielnej rezerwacji.

PODOBA CI SIĘ TEN WYJAZD?

Podziękuj za pomysł rezerwując bezpośrednio z naszych linków, czyli wchodząc przez pomarańczowy przycisk "Informacje o locie i rezerwacja online" oraz "Informacja o hotelu i rezerwacja online". Nie będzie to miało wpływu na cenę, a rezerwacja zapisze się w statystykach naszego Portalu. Tym prostym gestem wesprzesz rozwój naszego serwisu, a my odwzajemnimy Ci się eksperckimi konsultacjami.

Jeśli zestaw jest już nieaktualny, zamów przygotowanie podobnego specjalnie dla Ciebie wysyłając maila na adres podając liczbę osób, dokładne daty urodzenia dzieci, termin, preferowane lotnisko wylotu i hotel, preferowaną opcję wyżywienia oraz przewidywany budżet.

PROSIMY NIE REZERWOWAĆ TELEFONICZNIE.

Więcej zestawów

La Gomera

W skład zestawu wchodzą:

  • Lot
  • prom z Teneryfy na La Gomerę 2 osoby dorosłe i samochód
  • Hotel
3264 PLN / 14 dni

Orientacyjna cena za osobę dorosłą

6527 PLN / 14 dni

Cena łączna za 2 dorosłych

  • w innym terminie
  • dla innej liczby osób
  • z innego lotniska
Po przylocie na Teneryfę południową (wylot 11:30 przylot o 16:25) odbiór samochodu wynajętego na cały pobyt na 2 wyspach (213,- EUR) i przejazd ok. 22 km do położonej 7 km od lotniska południowego miejscowości El Medano i zakwaterowanie w mini mieszkaniu 15 m2 typu studio z aneksem kuchennym położonym w spokojnej dzielnicy Arenas del Mar. W oddalonym o ok. 1,5 km centrum El Medano jest kilka miejsc czynnych do późnych godzin nocnych, w których będzie można coś zjeść wieczorem. Można zrobić zakupy na śniadanie w sklepie Superdino i w piekarni.
Następnego dnia przejazd ok. 25 km do bazy promowej w Los Cristianos, skąd odpływa prom na La Gomerę (Można wypłynąć np. o 9 rano, przypłynięcie 9:50). Przejazd ok. 22 km do rolniczej miejscowości Hermigua, gdzie mamy zarezerwowane 7 noclegów. Domek ma 70 m2, 2 sypialnie, widokowy taras, wyposażony jest w sprzęt do grillowania i pralkę. Mieści się w gospodarstwie agroturystycznym z 3 domkami prowadzonym na terenie plantacji bananów, w położonej nad oceanem dzielnicy Santa Catalina. W odległości ok. 1 km znajdują się najładniejsze baseny naturalne na La Gomerze, Pescante de Hermigua. Do plaży La Caleta, gdzie znajduje się strefa rekreacyjna z grillami nad oceanem, ok. 4,5 km. 600 m od domku jest kultowy bar El Piloto, w którym można spróbować m.in. specjału wyspy, zupy z rukwi wodnej, serwowanej w tym miejscu z drewnianych misek. Centrum Hermigua z kilkoma sklepami i kawiarniami położone jest ok. 1,5 km od gospodarstwa. W tej okolicy jest też młyn, w którym mieli się kanaryjską mąkę gofio, która uznawana jest za najlepsze gofio na Wyspach Kanaryjskich. W okolicy dominują posadowione na tarasach plantacje bananów i niewielkie gospodarstwa.
Warto wybrać się do okolicznych miejscowości, m.in. do Agulo nazywanego Balkonem lub Cukierkiem Wysp Kanaryjskich, Vallehermoso, w którego okolicach zobaczymy największy jałowcowy las na archipelagu oraz otoczony palmami zalew Presa Encantadora. 11 km od domku znajduje się Centrum Informacyjne Parku Narodowego Garajonay. Warto wybrać się na pieszą wędrówkę którymś z pieszych w Parku prowadzących wśród porośniętych mchami drzew wawrzynowych, reliktów z epoki trzeciorzędu. Trzeba zwiedzić też stolicę wyspy, San Sebastian de La Gomera z budynkami pamiętającymi czasy, gdy wyspę odwiedzał Krzysztof Kolumb. Bardzo interesująca będzie też wycieczka trasą najlepszych punktów widokowych La Gomery, spacer do \"zaczarowanych źródeł\" Chorros de Epina i do smoczego drzewa w Wąwozie Tajonaje. Koniecznie trzeba zobaczyć, jak się wytwarza miód palmowy oraz ceramikę bez użycia koła garncarskiego, wstąpić na świeżą rybkę do którejś z restauracji w Playa Santiago oraz obejrzeć zachód słońca na plaży w Valle Gran Rey.
Po 7 dniach powrót na Teneryfę i przejazd ok. 93 km (ok. 1,5 h) do kolejnego miejsca zakwaterowania. Apartament wyposażony jest w pralkę, położony jest z dala od dużych kurortów wyspy, w górnej dzielnicy spokojnej nadmorskiej miejscowości Bajamar na północnym wschodzie, u stóp Rezerwatu Biosfery Gór Anaga. Jest tu wulkaniczna plaża, baseny naturalne, kilka małych sklepów i dobra kawiarnia. Chodnikiem można przejść do sąsiedniej miejscowości Punta Hidalgo, gdzie znajduje się popularna wśród miejscowych restauracja lokalnej spółki rybackiej oraz pieszy szlak wzdłuż wybrzeża do latarni morskiej. Przez następne dni zwiedzania gór Anaga (16 km samochodem do Cruz del Carmen, gdzie rozpoczyna się kilka pieszych szlaków w Rezerwacie, przejazd samochodem przez punkty widokowe Rezerwatu), starówki UNESCO miasta La Laguna, wycieczka do Parku Narodowego Teide (66 km), gdzie można przejść się którymś z łatwych szlaków pieszych u stóp trzeciego co do wielkości wulkanu świata. Stacjonując na wschodzie wyspy warto wybrać się np. na kilkukilometrowy spacer wzdłuż klifowego wybrzeża Acentejo, odwiedzić największy targ rolniczy wyspy w Tacoronte, przejść się nieznanym turystom szlakiem Stuletnich Strażników w okolicach Aguagarcia i odwiedzić którąś z prowadzonych przy rodzinnych winnicach jadłodajni, guachinches w okolicach Santa Ursula. Lot powrotny do Polski 17:00 - przylot 23:35. Dojazd na lotnisko ok. 75 km. Wycena biletów lotniczych z małym bagażem kabinowym. Dodatkowy bagaż za opłatą.
Wylot: Warszawa-Modlin
Data wylotu: 2019-12-18 (środa)
Data powrotu: 2020-01-01 (środa)

Cena lotu dla dorosłego: 1457.00 PLN

2914.00 PLN

Cena łączna za lot

prom z Teneryfy na La Gomerę 2 osoby dorosłe i samochód

155.00 EUR (przyjęty kurs EUR: 4.28)

Cena łączna za całą grupę

Hotel: Estudio La Calma­

Wyżywienie: Bez wyżywienia
1 noc

Studio

Miejscowość: El Medano

42.00 EUR (przyjęty kurs EUR: 4.28)

Cena łączna za hotel

Hotel: Casa Rural Ondina­

Wyżywienie: Bez wyżywienia
7 nocy

Apartament z 2 sypialniami

Miejscowość: Hermigua

322.00 EUR (przyjęty kurs EUR: 4.28)

Cena łączna za hotel

Hotel: Sweet Home­

Wyżywienie: Bez wyżywienia
6 nocy

Apartament z 2 sypialniami

Miejscowość: Bajamar

325.00 EUR (przyjęty kurs EUR: 4.28)

Cena łączna za hotel
Data aktualizacji: 2019-09-01

Reklama

Copyright © 2012-2020 by wyspy-szczesliwe.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Prezentowane na tej stronie internetowej ogłoszenia, reklamy, cenniki i informacje nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów Kodeksu cywilnego

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies jedynie do przechowywania ustawień wyświetlania strony. Nie przechowywujemy żadnych informacji, które pozwalałyby identyfikować użytkowników. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na zapis lub odczyt cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki.