Wyspy Szczęśliwe Menu

Reklama

Propozycja zestawu lot+hotel do samodzielnej rezerwacji.

PODOBA CI SIĘ TEN WYJAZD?

Podziękuj za pomysł rezerwując bezpośrednio z naszych linków, czyli wchodząc przez pomarańczowy przycisk "Informacje o locie i rezerwacja online" oraz "Informacja o hotelu i rezerwacja online". Nie będzie to miało wpływu na cenę, a rezerwacja zapisze się w statystykach naszego Portalu. Tym prostym gestem wesprzesz rozwój naszego serwisu, a my odwzajemnimy Ci się eksperckimi konsultacjami.

Jeśli zestaw jest już nieaktualny, zamów przygotowanie podobnego specjalnie dla Ciebie wysyłając maila na adres podając liczbę osób, dokładne daty urodzenia dzieci, termin, preferowane lotnisko wylotu i hotel, preferowaną opcję wyżywienia oraz przewidywany budżet.

PROSIMY NIE REZERWOWAĆ TELEFONICZNIE.

Więcej zestawów

El Hierro

W skład zestawu wchodzą:

  • Lot
  • Hotel
620 PLN / 11 dni

Orientacyjna cena za osobę dorosłą

2480 PLN / 11 dni

Cena łączna za 4 dorosłych

  • w innym terminie
  • dla innej liczby osób
  • z innego lotniska
Po przylocie na El Hierro odbiór wynajętego samochodu i przejazd 22 km do położonej na północno-zachodnim wybrzeżu wyspy doliny El Golfo. Zakwaterowanie w apartamencie 70 m2 z 2 sypialniami, salonem z rozkładaną sofą, aneksem kuchennym, tarasem, pralką i bezpłatnym WIFI położonym w kameralnej willi z 6 mieszkaniami, pięknym ogrodem z drzewkami owocowymi i kwiatami oraz grillem. Willa położona jest ok. 800 m od wybrzeża, skąd prowadzi pieszy szlak do kąpieliska La Maceta (odległość z willi do naturalnych basenów La Maceta ok. 1,6 km). W sąsiedztwie znajdują się plantacje ananasów i bananów. Zakupy spożywcze można robić w położonym w odległości 1,8 km supermarkecie prowadzonym przez miejscową spółdzielnię rolniczą, gdzie można kupić m.in. tropikalne owoce, wina, sery, słodkie wypieki, warzywa i inne produkty lokalne. W La Maceta nad oceanem można upiec sobie rybę, warzywa lub mięso na kamiennym grillu pod wiatą z palmowych liści (drewno jest przygotowane). Znajduje się tam też popularny wśród miejscowych kiosk z niedrogimi przekąskami i lokalnym winem za 1,- EUR, Kiosco Los Arroyos. W odległości ok. 1,5 km znajduje się niewielka miejscowość wypoczynkowa Las Puntas z malowniczym klifowym wybrzeżem, niewielką kąpielową zatoczką El Rio i najmniejszym hotelem świata, Punta Grande. Można tam wstąpić na coś do jedzenia do lokalnego domu kultury lub do restauracji Las Arenas, gdzie można spróbować m.in. poławianych lokalnie lapas (8 EUR) lub ośmiornicy (10,- EUR). W oddalonej o ok. 5 km większej miejscowości La Frontera jest kilka sklepów i restauracji, włoska pizzeria, bar z przekąskami za 4-5,-EUR, cukiernie itp.

Przez pierwsze dni zwiedzanie atrakcji doliny El Golfo i okolic (plantacje ananasów, Muzeum Etnograficzne, Lagartarium i jaskinia Casa La Gunea, studnia zdrowia Pozo de La Salud, hotel Punta Grande, dzwonnica Joapira, jeziorka Charco Azul i Charco de Los Sargos, utworzona z pokruszonych muszelek Playa Arenas Blancas, spacer przybrzeżnym szlakiem z La Maceta do Las Puntas). Z doliny El Golfo blisko jest także m.in. do zaprojektowanego przez Cesara Manrique punktu widokowego Mirador de La Pena, do słynnej \"La Sabina\", powykręcanego od wiatru 3,5-metrowego jałowca, do sanktuarium Nuestra Senora de Los Reyes, do prowadzącego przez lasy wawrzynowe szlaku pieszego La Llania oraz do plaży z czerwonym piaskiem, Playa El Verodal.

Po 4 noclegach przejazd ok. 37 km do położonej na południowym wybrzeżu wyspy miejscowości La Restinga, gdzie słońce świeci długo i intensywnie. Zakwaterowanie w apartamencie nr 4 o powierzchni 40 m2 z dwoma sypialniami, salonem z aneksem kuchennym i balkonem z widokiem na ocean w kameralnym hoteliku położonym 200 m od małej, osłoniętej od wiatru wulkanicznej plaży z bardzo spokojną wodą, jedynej posiadającej wyróżnienie Błękitnej Flagi na El Hierro. Miejscowość \"z klimatem\", wszyscy mieszkańcy się znają, a przyjezdnych pozdrawiają na ulicach. Na placyku przy porcie przesiadują emerytowani rybacy. Jest tutaj kilka małych sklepów spożywczych, barów i restauracji serwujących ryby i owoce morza prosto z kutra (można je też kupić na stoiskach rybackich w porcie, gdzie sprzedawca dokładnie je oczyści i przygotuje do usmażenia). Można spróbować nurkowania w którejś z lokalnych szkół nurkowych (w okolicach są miejsca nurkowe należące do najlepszych na Wyspach Kanaryjskich). Można tu zwiedzić małe muzeum z wystawą kamieni lawowych wyrzuconych podczas wybuchu najmłodszego kanaryjskiego podwodnego wulkanu w 2011 roku, warto zobaczyć też tzw. El Vivero, oceaniczną jaskinię, do której przypływają ryby.

Podczas pobytu w La Restinga plażowanie i zwiedzanie pozostałych atrakcji wyspy (m.in. strefa archeologiczna El Julan z naskalnymi inskrypcjami Bimbachów, latarnia morska Faro de Orchilla oraz pomnik południka zerowego Meridiano Zero, malownicza zatoczka kąpielowa Cala de Tacoron, nowoczesne ośrodki informacyjne dot. wulkanologii wyspy w okolicach Restingi, geologii w El Pinar i Biosfery w Isora oraz okoliczne miradory, Święte Drzewo Garoe w San Andres, tradycyjna wioska Las Montanetas, spektakularny punkt widokowy Mirador de Jinama, stolica Valverde z muzeum etnograficznym Casa de Quinteras, punkty widokowe na elektrownię wodno-wiatrową Gorona del Viento i wschodnie wybrzeże wyspy ze skałkami Roques de Bonanza.

Po 7 dniach powrót na lotnisko ok. 44 km.
Wylot: We własnym zakresie
Data wylotu: 2019-01-28 (poniedziałek)
Data powrotu: 2019-02-08 (piątek)

Cena lotu dla dorosłego: 0.00 PLN

0.00 PLN

Cena łączna za lot

Hotel: Apartamenty Finca Wapa­

Apartament w kameralnej willi otoczonej plantacjami ananasów, grill bezpłatne WFI, pralka

Wyżywienie: Bez wyżywienia
4 noce

Apartament z 2 sypialniami

Miejscowość: Las Puntas

240.00 EUR (przyjęty kurs EUR: 4.31)

Cena łączna za hotel

Hotel: Apartamenty Los Saltos­

Kameralny hotelik w pierwszej linii brzegowej, balkon z widokiem na ocean, bezpłatne WIFI

Wyżywienie: Bez wyżywienia
7 nocy

Apartament z 2 sypialniami

Miejscowość: La Restinga

336.00 EUR (przyjęty kurs EUR: 4.31)

Cena łączna za hotel
Data aktualizacji: 2018-09-12

Reklama

Copyright © 2012-2019 by wyspy-szczesliwe.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Prezentowane na tej stronie internetowej ogłoszenia, reklamy, cenniki i informacje nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów Kodeksu cywilnego

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies jedynie do przechowywania ustawień wyświetlania strony. Nie przechowywujemy żadnych informacji, które pozwalałyby identyfikować użytkowników. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na zapis lub odczyt cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki.