Wyspy Szczęśliwe Menu

Reklama

Propozycja zestawu lot+hotel do samodzielnej rezerwacji.

PODOBA CI SIĘ TEN WYJAZD?

Podziękuj za pomysł rezerwując bezpośrednio z naszych linków, czyli wchodząc przez pomarańczowy przycisk "Informacje o locie i rezerwacja online" oraz "Informacja o hotelu i rezerwacja online". Nie będzie to miało wpływu na cenę, a rezerwacja zapisze się w statystykach naszego Portalu. Tym prostym gestem wesprzesz rozwój naszego serwisu, a my odwzajemnimy Ci się eksperckimi konsultacjami.

Jeśli zestaw jest już nieaktualny, zamów przygotowanie podobnego specjalnie dla Ciebie wysyłając maila na adres podając liczbę osób, dokładne daty urodzenia dzieci, termin, preferowane lotnisko wylotu i hotel, preferowaną opcję wyżywienia oraz przewidywany budżet.

PROSIMY NIE REZERWOWAĆ TELEFONICZNIE.

Więcej zestawów

Fuerteventura i El Hierro

W skład zestawu wchodzą:

  • Lot
  • bilety z Fuerteventury na El Hierro i z El Hierro na Teneryfę
  • Hotel
3488 PLN / 13 dni

Orientacyjna cena za osobę dorosłą

6977 PLN / 13 dni

Cena łączna za 2 dorosłych

  • w innym terminie
  • dla innej liczby osób
  • z innego lotniska
Po przylocie na Fuerteventurę (15:25 - 20:05) odbiór wynajętego samochodu i przejazd ok. 40 km do położonej na północy wyspy miejscowości turystycznej Corralejo. Możliwy jest też dojazd autobusem publicznym nr 3 do Puerto del Rosario, skąd następnie nr 6 do Corralejo. Zakwaterowanie w apartamencie 40 m2 z odrębną sypialnią, salonem z aneksem kuchennym i balkonem w średniej wielkości kompleksie (136 apartamentów) rozmieszczonych w 1-piętrowych budynkach usytuowanych wokół dwóch basenów. Goście mogą korzystać z centrum SPA, bezpłatnego WIFI w holu oraz wypożyczalni rowerów. Kompleks usytuowany jest na obrzeżach miasteczka, w sąsiedztwie Parku Krajobrazowego Corralejo z największymi wydmami na Wyspach Kanaryjskich, gdzie można podjechać autobusem lub pójść na spacer (ok. 2 km, częściowo brzegiem oceanu wzdłuż tzw. Wielkich Plaż). Do plaży miejskiej w Corralejo ok. 900 m. Do niewielkiego centrum handlowego El Campanario ok. 850 m, do centrum miejscowości ok. 2 km. Do portu, z którego można popłynąć na wycieczkę na niezamieszkałą wysepkę Lobos ok. 3 km. W odległości ok. 20 km znajdują się plaże okolic El Cotillo należące do najładniejszych na wyspie, na które warto się wybrać na wycieczkę rowerową wzdłuż oceanu. Autobusem lub wynajętym samochodem można pojechać do oddalonej o ok. 5 km miejscowości La Oliva na oprowadzenie po zabytkach miasta w formie przedstawienia teatralnego (Ruta de Los Coroneles) oraz na targ do stolicy wyspy, Puerto del Rosario (30 km). Można zwiedzić również m.in. otoczone palmową doliną miasteczko Betancuria (48 km) oraz Muzeum Fuerteventurskiego Sera w Antigua (49 km). Warto wybrać się także na cały dzień na spektakularną plażę Sotavento (107 km) oraz off road na Cofete na półwyspie Jandia (129 km).

3 lipca przejazd na lotnisko i przelot na El Hierro (przez Gran Canarię) w godz. 10:30 - 12:30.

Po przylocie odbiór wynajętego samochodu i dojazd do spokojnej miejscowości letniskowej La Caleta położonej w odległości ok. 2 km od lotniska, gdzie mamy zarezerwowane 5 noclegów w apartamencie 45 m2 z odrębną sypialnią i salonem z aneksem kuchennym oraz tarasem z widokiem na ocean. Kompleks jest kameralny (3 apartamenty otoczone zadbanym ogrodem), właściciele bardzo mili, ok. ok. 200 m jest od promenady nad oceanem i kąpieliska z basenami z oceaniczną wodą (trzy baseny o różnych głębokościach położone na małej skarpie). Podczas kolejnych dni zwiedzanie wyspy (warto kupić za 19 EUR tzw. Paszport El Hierro obejmujący wstępy do muzeów na temat przyrody, wulkanologii, etnografii wyspy wraz z centrum odradzania jaszczurek Lagarto Gigante El Hierro oraz tzw. Świętym Drzewem Garoe, które dawniej dostarczało mieszkańcom wody z mgieł). Można grillować korzystając z zaopatrzonych w drewno publicznych kamiennych grillów w którymś z kąpielisk nad oceanem (np. La Maceta lub Cala de Tacoron), zobaczyć plażę Verodal z czerwonym piaskiem, do której dojeżdża się spektakularną drogą wzdłuż przepaści z dwóch stron przez Lomo Negro. Trzeba też obejrzeć plantacje ananasów w Dolinie El Golfo, wybrać się trekking z przewodnikiem do trudno dostępnego stanowiska archeologicznego El Julan lub na wędrówkę szlakiem GR-131 biegnących po wzniesieniach wzdłuż całej wyspy. Koniecznie trzeba wypić kawę w Mirador de La Pena, który obok Mirador del Rio na Lanzarote należy do najpiękniejszych punktów widokowych zaprojektowanych przez Cesara Manrique. W wiosce La Restinga można zobaczyć fragmenty lawy z ostatniego wybuchu wulkanu na Wyspach Kanaryjskich (podwodny wulkan El Tagoro, 2 km od Restingi, 2011) oraz spróbować ryb poławianych przez lokalną spółdzielnię rybacką.

Powrót na Teneryfę samolotem o godz.14:0 przylot 14:50; odbiór wynajętego samochodu i dojazd 65 km na lotnisko południowe, skąd odlatuje samolot do Polski (18:15 - 00:35). Można też wrócić El Hierro dzień wcześniej i spędzić noc przed wylotem do Polski na Teneryfie lub przedłużyć pobyt na El Hierro i wracać do Katowic w niedzielę, 12 lipca 2010 o 20:40, przylot 3:00.

Wycena biletów lotniczych Katowice - Fuerteventura i Teneryfa - Katowice z małym bagażem kabinowym. Bagaż rejestrowany za dodatkową opłatą. Bilety samolotowe Fuerteventura - El Hierro i El Hierro - Teneryfa z bagażem rejestrowanym 23 kg w cenie.
Wylot: Katowice
Data wylotu: 2020-06-25 (czwartek)
Data powrotu: 2020-07-08 (środa)

Cena lotu dla dorosłego: 1200.00 PLN

2400.00 PLN

Cena łączna za lot

bilety z Fuerteventury na El Hierro i z El Hierro na Teneryfę

125.00 EUR (przyjęty kurs EUR: 4.28)

Cena łączna za całą grupę

Hotel: Apartamenty Arena Beach­

W pobliżu Parku Natury Corralejo

Wyżywienie: All inclusive
8 nocy

Apartament z 1 sypialnią

Miejscowość: Corralejo

744.00 EUR (przyjęty kurs EUR: 4.28)

Cena łączna za hotel

Hotel: Apartamenty Villa Marina­

Apartament z widokiem na ocean w kameralnym kompleksie z ogrodem, 200 m od kąpieliska z basenami naturalnymi

Wyżywienie: Bez wyżywienia
5 nocy

Apartament z 1 sypialnią

Miejscowość: La Caleta

200.00 EUR (przyjęty kurs EUR: 4.28)

Cena łączna za hotel
Data aktualizacji: 2019-10-25

Reklama

Copyright © 2012-2020 by wyspy-szczesliwe.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Prezentowane na tej stronie internetowej ogłoszenia, reklamy, cenniki i informacje nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów Kodeksu cywilnego

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies jedynie do przechowywania ustawień wyświetlania strony. Nie przechowywujemy żadnych informacji, które pozwalałyby identyfikować użytkowników. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na zapis lub odczyt cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki.