Wyspy Szczęśliwe Menu

Reklama

Propozycja zestawu lot+hotel do samodzielnej rezerwacji.

PODOBA CI SIĘ TEN WYJAZD?

Podziękuj za pomysł rezerwując bezpośrednio z naszych linków, czyli wchodząc przez pomarańczowy przycisk "Informacje o locie i rezerwacja online" oraz "Informacja o hotelu i rezerwacja online". Nie będzie to miało wpływu na cenę, a rezerwacja zapisze się w statystykach naszego Portalu. Tym prostym gestem wesprzesz rozwój naszego serwisu, a my odwzajemnimy Ci się eksperckimi konsultacjami.

Jeśli zestaw jest już nieaktualny, zamów przygotowanie podobnego specjalnie dla Ciebie wysyłając maila na adres podając liczbę osób, dokładne daty urodzenia dzieci, termin, preferowane lotnisko wylotu i hotel, preferowaną opcję wyżywienia oraz przewidywany budżet.

PROSIMY NIE REZERWOWAĆ TELEFONICZNIE.

Więcej zestawów

Gran Canaria

W skład zestawu wchodzą:

  • Lot
  • Hotel
1153 PLN / 7 dni

Orientacyjna cena za osobę dorosłą

2306 PLN / 7 dni

Cena łączna za 2 dorosłych

  • w innym terminie
  • dla innej liczby osób
  • z innego lotniska
Po przylocie na Gran Canarię (wylot 17:50 - przylot 22:25) odbiór wynajętego samochodu i przejazd ok. 12 km do pierwszego miejsca zakwaterowania. Mieszkanie wakacyjne ma 60 m2, odrębną sypialnię, aneks kuchenny i bezpłatne WIFI. Położone jest w małej miejscowości mieszkalno-letniskowej Playa Arinaga 200 m od nadmorskiej promenady na wschodnym wybrzeżu. Samochód można zaparkować bezpłatnie na ulicy. W odległości 400 m dobrze zaopatrzony sklep spożywczy Superdino, 800 m od mieszkania znajduje się bardzo popularny wśród miejscowych bar z kanaryjskimi potrawami za kilka euro, znany z kanapek z kanaryjską szynką pata asada, Bar El Pino. Przy promenadzie kilka restauracji serwujących świeże ryby, jest tam też piekarnia oraz piaszczysto kamienista plaża osłonięta falochronem.

W oddalonej o ok. 6 km miejscowości Vecindario można spróbować pizzy, która zajęła 13 miejsce na Światowym Konkursie Pizzy we Włoszech i uplasowała się na najwyższym miejscu wśród wszystkich pizzerii Hiszpanii (9 EUR, w tym napój). Po przejechaniu 9 km znajdziemy się w miasteczku Aguimes ze starówką z typowo kanaryjską zabudową, rzeźbami z brązu i kawiarnianymi ogródkami. W bliskiej odległości (ok. 14 km) położony jest także zielony wąwóz Barranco de Guayadeque z zamieszkałymi jaskiniami i kościołem w skale. Dobra lokalizacja również dla samochodowych wycieczek do górskich miasteczek Fataga i Santa Lucia, na 6-kilometrową plażę z ogromnymi wydmami w Maspalomas.

Po 2 dniach plażowania i zwiedzania najbliższych okolic przejazd samochodem do kolejnego miejsca zakwaterowania. Można zrobić sobie objazd wyspy wzdłuż zachodniego wybrzeża (uwaga, na tym odcinku będą miejscami bardzo kręte drogi), przejechać przez góry również krętymi drogami lub wybrać prostą opcję dojazdu, 67 km autostradą wzdłuż północnego wybrzeża (ok. 1 h). Zakwaterowanie w mieszkaniu wakacyjnym 30 m2 z odrębną sypialnią, salonem z aneksem kuchennym, bezpłatnym WIFI, pralką oraz umeblowanym tarasem widokowym. Samochód można zaparkować bezpłatnie na ulicy. Mieszkanie położone jest w domku jednorodzinnym w małej miejscowości Agaete na zielonym, północnym zachodzie wyspy. Miasteczko zabudowane niskimi, białymi budynkami, w sąsiedztwie mały sklep spożywczy, kawiarnia oraz ogród botaniczny Huerto de Las Flores z tropikalnymi roślinami. Jest tam też XIX-wieczny kościół i kilka zabytkowych kamieniczek. Duży, dobrze zaopatrzony tani market Mercadona w miejscowości Galdar (ok. 5 km). W odległości ok 1,5-kilometrowego spaceru znajduje się niewielka miejscowość Puerto de Las Nieves z małą, żwirkową plażą, osłoniętą od fal i wiatru z jednej strony przez otaczające ją klify, z drugiej przez falochron małego portu. Przy plaży jest małe molo i promenada z ławeczkami zachęcającymi do obserwacji spektakularnych zachodów słońca. Przy sprzyjającej pogodzie można stąd wypatrzeć sylwetką wulkanu Teide na Teneryfie. Większość turystów przybywa tutaj tylko przejazdem, by przepłynąć z lokalnego portu promem na Teneryfę. Miejscowość znana jest też ze złamanej skały o Dedo de Dios (Boży Palec) oraz z dobrych restauracji rybnych chętnie odwiedzanych również przez miejscowych. Promenadą można przejść do najlepszych na Gran Canarii naturalnych basenów, Salinas de Agaete.

Następnego dnia zwiedzanie Doliny Agaete z plantacjami kawy, awokado, mango i pomarańczy. Warto odwiedzić szczycące się ponad 100-letnią historią gospodarstwo Finca La Laja, gdzie można uczestniczyć w oprowadzaniu po plantacji kawy (8 eur, w tym degustacja kawy z domowym ciastem, degustacja 3 win z lokalnej winnicy, dżemu z kawy, serów i pomarańczy w otoczonej ogrodem kawiarni). Koniecznie trzeba się też wybrać do jaskini Cueva Pintada z malowidłami Guanchów, dawnych mieszkańców wyspy (w Galdar, 10 km od Agaete) oraz do stanowiska archeologicznego w przypominającym plaster miodu dawnym spichlerzu Cenobio de Valeron, ok. 15 km).

Po 2 noclegach przejazd do ostatniego miejsca zakwaterowania (33 km autostradą do Las Palmas de Gran Canaria, gdzie oddamy wynajęty samochód, żeby nie mieć problemów z szukaniem bezpłatnych parkingów w mieście. Na trasie zajeżdżamy do leżącego w okolicach miasta Arucas z katedrą z niebieskiego kamienia, gdzie można też zwiedzić fabrykę rumu Ron Arheucas.

Po oddaniu samochodu w Las Palmas de Gran Canaria w wypożyczalni mieszczącej się 800 od ostatniego miejsca zakwaterowania. Mieszkanie 30m2 z wydzieloną częścią sypialnianą, salonem z aneksem kuchennym, bezpłatnym WIFI i pralką mieści się 100 m od plaży Las Canteras w Las Palmas de Gran Canaria. Znajduje się ono blisko części plaży nazywanej Pena La Vieja nazywanej tak od mieszczącej się tam lodziarni z ponad 80-letnią historią (pyszne lody z gofio!).

Przez ostanie 2 dni w Las Palmas plażowanie i zwiedzanie starówki. Wycena biletów z małym bagażem. Bagaż rejestrowany od 38 eur za 10 kg za osobę i lot. Lot 11:00 - 17:25).
Wylot: Kraków
Data wylotu: 2019-03-13 (środa)
Data powrotu: 2019-03-20 (środa)

Cena lotu dla dorosłego: 423.00 PLN

846.00 PLN

Cena łączna za lot

Hotel: Apartamento Casa Iker­

Blisko lotniska, 200 m od oceanu

Wyżywienie: Bez wyżywienia
2 noce

Apartament z 1 sypialnią

Miejscowość: Playa Arinaga

86.00 EUR (przyjęty kurs EUR: 4.28)

Cena łączna za hotel

Hotel: La Jacaranda­

Taras widokowy, niedaleko zielonej doliny Agaete i plaży w Puerto de Las Nieves

Wyżywienie: Bez wyżywienia
2 noce

Apartament z 1 sypialnią

Miejscowość: Agaete

100.00 EUR (przyjęty kurs EUR: 4.28)

Cena łączna za hotel

Hotel: Mini Flat­

100 m od plaży Las Canteras

Wyżywienie: Bez wyżywienia
3 noce

Studio

Miejscowość: Las Palmas de Gran Canaria

155.00 EUR (przyjęty kurs EUR: 4.28)

Cena łączna za hotel
Data aktualizacji: 2019-02-01

Reklama

Copyright © 2012-2019 by wyspy-szczesliwe.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Prezentowane na tej stronie internetowej ogłoszenia, reklamy, cenniki i informacje nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów Kodeksu cywilnego

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies jedynie do przechowywania ustawień wyświetlania strony. Nie przechowywujemy żadnych informacji, które pozwalałyby identyfikować użytkowników. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na zapis lub odczyt cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki.