Wyspy Szczęśliwe Menu

Reklama

Propozycja zestawu lot+hotel do samodzielnej rezerwacji.

PODOBA CI SIĘ TEN WYJAZD?

Podziękuj za pomysł rezerwując bezpośrednio z naszych linków, czyli wchodząc przez pomarańczowy przycisk "Informacje o locie i rezerwacja online" oraz "Informacja o hotelu i rezerwacja online". Nie będzie to miało wpływu na cenę, a rezerwacja zapisze się w statystykach naszego Portalu. Tym prostym gestem wesprzesz rozwój naszego serwisu, a my odwzajemnimy Ci się eksperckimi konsultacjami.

Jeśli zestaw jest już nieaktualny, zamów przygotowanie podobnego specjalnie dla Ciebie wysyłając maila na adres podając liczbę osób, dokładne daty urodzenia dzieci, termin, preferowane lotnisko wylotu i hotel, preferowaną opcję wyżywienia oraz przewidywany budżet.

PROSIMY NIE REZERWOWAĆ TELEFONICZNIE.

Więcej zestawów

Lanzarote

W skład zestawu wchodzą:

  • Lot
  • Hotel
2042 PLN / 7 dni

Orientacyjna cena za osobę dorosłą

4083 PLN / 7 dni

Cena łączna za 2 dorosłych

  • w innym terminie
  • dla innej liczby osób
  • z innego lotniska
Wyjazd dla osób planujących zwiedzać wyspę na rowerach - by zminimalizować czas poświęcany na dojazdy, noclegi podzielono na 2 dogodne lokalizacje (ze względu na późny przylot najpierw stolica, następnie mała miejscowość na północy wyspy).
Po przylocie na Lanzarote (planowane godziny lotu 18:25 - 22:50) przejazd z lotniska taksówką 8 km (koszt kursu do 20 EUR) do pierwszego miejsca zakwaterowania. Domek wakacyjny położony jest w mieszkalnej dzielnicy na przedmieściach stolicy wyspy, Arrecife. Dom 75 m2 ma sypialnię, salon, kuchnię, łazienkę, wyposażony jest w pralkę, suszarkę do włosów i bezpłatne WIFI. W odległości ok. 350 m mały sklep spożywczy i piekarnia, do dużego, taniego marketu Mercadona ok. 1,3 km. W promieniu 200 m znajdują się dwie kawiarnie i pizzeria. Do starówki stolicy z jeziorkiem z oceaniczną wodą, Charco de San Gines, ok. 15 min na rowerze. W okolicach miejskiej plaży El Reducto mieści się popularna wśród lokalnej młodzieży restauracja wegańska, The V Vactor (ok 3,5 km od domku). W centrum miejscowości znajdują się 3 wypożyczalnie rowerów).

Następnego dnia wypożyczenie rowerów i przez kolejne dni wycieczki rowerowe po wyspie - do Parku Narodowego Timanfaya, najważniejszej atrakcji wyspy, ok. 28 km. W odległości ok. 20 km znajduje się Park Natury Los Volcanes, po którego terenie jeździć na rowerze po siatce szlaków pieszych. Można tam zobaczyć m.in. największą bombę wulkaniczną Lanzarote. Ok. 9 km od miejsca zakwaterowania mieści się Muzeum Wina El Grifo położone w regionie La Geria z winnicami założonymi w wulkanicznych popiołach. Na plażę Famara, z której rozciągają się widoki na archipelag Chinijo, ok. 18 km. Fajnym miejscem na rowerowe wycieczki jest też wiodąca wzdłuż oceanu promenada od Arrecife do Puerto del Carmen. Warto się wybrać także na niedzielny targ w Tinajo (16 km od miejsca zakwaterowania), gdzie można kupić lokalne owoce i warzywa prosto od rolników (polecam świeżo miksowane soki na stoisku Finca Ecologica Tres Penas!).

Po 3 noclegach wykwaterowanie i przejazd rowerami ok. 21 km do kameralnej miejscowości letniskowej na północnym wybrzeżu, w najbardziej zielonym regionie wyspy, Arrieta. Zakwaterowanie w domku wakacyjnym 56 m2 z sypialnią, salonem, patio, łazienką i kuchnią, wyposażonym w pralkę i suszarkę do włosów. Domek położony jest 50 m od oceanu, w pobliżu dwa małe sklepy spożywcze, kawiarnia i pizzeria. W odległości ok. 7 km w położonej w Dolinie Tysiąca Palm miejscowości Haria w soboty odbywa się tradycyjny targ ze straganami z warzywami, owocami, słodkimi wypiekami, rękodziełem i muzyką ludową na żywo. Można tam zwiedzić też założoną w zabytkowym domu rezydencję Cesara Manrique.

W odległości ok. 5 km znajdują się jaskinie wulkaniczne Jameos del Agua i Cueva de Los Verdes należące do największych atrakcji wyspy oraz chroniony teren pól lawowych porośniętych tabaibami, które sięgają 1 do 2 m wysokości, Malpais de La Corona. Można wejść na wulkan de La Corona (szlak wiodący przez winnice rozpoczyna się ok. 8 km od Arrieta). Do miejscowości Teguise, dawnej stolicy wyspy z zabytkową starówką. ok. 16 km. Łatwo można dojechać także m.in. także do Ogrodu Kaktusów (7 km), do miejscowości Orzola, skąd można popłynąć promem na jedyną w Unii Europejskiej zamieszkałą wysepkę bez dróg asfaltowych, La Graciosę (13 km), do Tahiche, gdzie można zwiedzić Fundację Cesara Manrique w jego dawnym domu zbudowanym w powulkanicznej jaskini (ok. 17 km).

Po 7 dniach zwrot rowerów w Arrecife i przejazd autobusem publicznym na lotnisko (planowane godziny przelotu 23:35 - 05:40).
Wylot: Warszawa
Data wylotu: 2019-10-05 (sobota)
Data powrotu: 2019-10-12 (sobota)

Cena lotu dla dorosłego: 1446.00 PLN

2892.00 PLN

Cena łączna za lot

Hotel: Casa Amaia­

Pralka, bezpłatne WIFI, możliwość późnego zameldowania

Wyżywienie: Bez wyżywienia
3 noce

Apartament z 1 sypialnią

Miejscowość: Arrecife

130.00 EUR (przyjęty kurs EUR: 4.28)

Cena łączna za hotel

Hotel: Casa Maipo­

Pralka, patio, 50 m od oceanu w kameralnej miejscowości

Wyżywienie: Bez wyżywienia
4 noce

Apartament z 1 sypialnią

Miejscowość: Arrieta

148.20 EUR (przyjęty kurs EUR: 4.28)

Cena łączna za hotel
Data aktualizacji: 2019-04-29

Reklama

Copyright © 2012-2020 by wyspy-szczesliwe.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Prezentowane na tej stronie internetowej ogłoszenia, reklamy, cenniki i informacje nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów Kodeksu cywilnego

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies jedynie do przechowywania ustawień wyświetlania strony. Nie przechowywujemy żadnych informacji, które pozwalałyby identyfikować użytkowników. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na zapis lub odczyt cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki.