Wyspy Szczęśliwe Menu

Reklama

Propozycja zestawu lot+hotel do samodzielnej rezerwacji.

PODOBA CI SIĘ TEN WYJAZD?

Podziękuj za pomysł rezerwując bezpośrednio z naszych linków, czyli wchodząc przez pomarańczowy przycisk "Informacje o locie i rezerwacja online" oraz "Informacja o hotelu i rezerwacja online". Nie będzie to miało wpływu na cenę, a rezerwacja zapisze się w statystykach naszego Portalu. Tym prostym gestem wesprzesz rozwój naszego serwisu, a my odwzajemnimy Ci się eksperckimi konsultacjami.

Jeśli zestaw jest już nieaktualny, zamów przygotowanie podobnego specjalnie dla Ciebie wysyłając maila na adres podając liczbę osób, dokładne daty urodzenia dzieci, termin, preferowane lotnisko wylotu i hotel, preferowaną opcję wyżywienia oraz przewidywany budżet.

PROSIMY NIE REZERWOWAĆ TELEFONICZNIE.

Więcej zestawów

Fuerteventura i Lanzarote

W skład zestawu wchodzą:

  • Lot
  • prom Fuerteventura-Lanzarote-Fuerteventura
  • Hotel
3039 PLN / 14 dni

Orientacyjna cena za osobę dorosłą

6078 PLN / 14 dni

Cena łączna za 2 dorosłych

  • w innym terminie
  • dla innej liczby osób
  • z innego lotniska
Po przylocie na Fuerteventurę (planowane godziny 6:30 - 10:50) przejazd odbiór wynajętego samochodu i przejazd ok. 45 km do położonej na północy wyspy kameralnej miejscowości letniskowej El Cotillo. Zakwaterowanie w apartamencie 50 m2 z odrębną sypialnią, salonem z aneksem kuchennym, balkonem, pralką i bezpłatnym WIFI w zadbanym kompleksie (47 apartamentów) dysponującym basenem. Miejscowość o tradycjach wioski rybackiej z niewielkim portem, nie ma tutaj dużych hoteli, jedynie mieszkania wakacyjne i jeden hotel położony na obrzeżu. Okolica jest zamieszkała przez rybaków i ich rodziny oraz surferów i artystów, w tym cudzoziemców, którzy ulegli urokom tego zakątka. Sklep spożywczy ok. 350 m od apartamentu, w okolicach portu restauracje serwujące dania ze świeżych ryb, w centrum kawiarnia i dwie pizzerie. Przy małej promenadzie nad oceanem ustawiono ławeczki zachęcające do obserwacji zachodów słońca. W odległości ok. 800 m znajduje się plaża Los Lagos z drobnym, białym piaskiem, na której tworzą się małe, malownicze zatoczki. Brzegiem oceanu można przejść do plaży La Concha, która również należy do najładniejszych na tym odcinku wybrzeża.

Znajduje się tutaj szkoła i baza sprzętu do surfingu, dobre warunki panują na położonej na południe od miejscowości plaży Piedra Playa). Lokalizacja idealna jest także do wędrówek - w okolicy przebiegają szlaki o zróżnicowanych poziomach trudności, m.in. widokowy, ok. 20-kilometrowy szlak pieszy prowadzący brzegiem oceanu do Corralejo), jazdy na rowerze (drogi rowerowe do Corralejo, La Oliva, lub trudniejsza do Tindaya). W odległości ok. 20 km znajduje się duża, turystyczna miejscowość Corralejo, do której kursuje bezpośredni autobus.

Dobra lokalizacja do zwiedzania północnej i centralnej Fuerteventury wynajętym samochodem - do miejscowości La Oliva z budowlami sięgającym XVIII wieku i targiem z rzemiosłem ok. 16 km, do Parku Natury Corralejo z największymi wydmami na Wyspach Kanaryjskich ok. 25 km, do stolicy wyspy z galerią rzeźb w plenerze, sklepami i dużym targiem rolniczym ok. 33 km. Do sąsiadującego z parkiem krajobrazowym i doliną z palmami miasta Betancuria z zabytkami architektury ok. 47 km, do założonego w budynkach dawnej wioski muzeum entograficznego La Alcogida ok. 30 km. Warto wybrać się także do najstarszych jaskiń na Wyspach Kanaryjskich w miejscowości Ajuy (ok. 72 km). Można też popłynąć na niezamieszkałą wysepkę Lobos (połączenia promowe z Corralejo), na której można wejść na niewielki wulkan i przejść się pieszymi ścieżkami wśród tabaib sięgających wysokości 2 m. Koniecznie trzeba się wybrać także zobaczyć gaje oliwne w Valles de Ortega oraz na południe wyspy na słynną plażę Sotavento i na wycieczkę off road na ustronną plażę Cofete.

Po 7 dniach przepłynięcie promem z Corralejo do Playa Blanca na Lanzarote, odbiór wynajętego samochodu i przejazd ok.31 km do położonej na północno-wschodnim wybrzeżu wyspy miejscowości Arrieta. Mieszkanie wakacyjne ma aneks kuchenny oraz umeblowany balkon z widokiem na ocean, dysponuje pralką i bezpłatnym WIFI. Kompleks El Lago składający się z 6 apartamentów położony jest w 100 m od oceanu, w Caleta del Campo, dzielnicy niskich, białych domków szeregowych z niebieską stolarką okienną. W okolicy nie ma hoteli, jedynie apartamenty wynajmowane turystom.

W odległości 800-metrowego spaceru położona jest rybacka miejscowość Punta Mujeres gdzie miejscowi pozdrawiają nieznajomych na ulicach słowem \"Hola\". Znajdują się tam najładniejsze na Lanzarote naturalne baseny. Są tam 2 sklepy spożywcze, bar serwujący kanaryjskie potrawy, w którym rybacy wieczorami grają w karty oraz lokalny dom kultury z barem i boiskami do gry w kanaryjską petankę. Ok. 1,3 km w kierunku południowym od apartamentu położona piaszczysta plaża La Garita. Arrieta znana jest z dobrych restauracji rybnych. Mieści się tam min. prowadzona przez pięciu braci restauracja El Amanecer, która nie zmieniła cen od lat 10 i do której robi się rezerwacje \"na zeszyt\" u szefa kelnerów (nie zrobiono wyjątków nawet dla byłych prezydentów Hiszpanii!). Najbliższy targ spożywczy znajduje się w odległości ok. 9 km w położonej w Dolinie Tysiąca Palm miejscowości Haria.

W sąsiedztwie chroniony teren pól lawowych Malpais de La Corona. W odległości ok. 4 km znajdują się udostępnione do zwiedzania jaskinie wulkaniczne Jameos del Agua i Cueva de Los Verdes. Do Parku Narodowego Timanfaya, gdzie można zobaczyć efekty największych w historii ludzkości wulkanicznych erupcji ok. 45km. W oddalonym o ok. 40 km regionie winiarskim La Geria, gdzie winorośle rosną w popiele wulkanicznym można wziąć udział w degustacjach (w sierpniu ruszają winobrania). Warto też podjechać m.in. Mirador del Rio, jednego z piękniejszych punktów widokowych archipelagu oraz na wysepkę La Graciosa posiadającą od 2018 r status ósmej Wyspy Kanaryjskiej.

Po 7 dniach powrót promem na Fuerteventurę i przelot do Polski (19:05 - 1:15).
Wylot: Katowice
Data wylotu: 2019-07-22 (poniedziałek)
Data powrotu: 2019-08-05 (poniedziałek)

Cena lotu dla dorosłego: 1380.00 PLN

2760.00 PLN

Cena łączna za lot
Informacje o locie i rezerwacja online

prom Fuerteventura-Lanzarote-Fuerteventura

58.00 PLN

Cena łączna za całą grupę

Hotel: Apartamenty El Cotillo­

Kameralny kompleks 800 m od plaży Los Lagos, bezpłatne WIFI, balkon

Wyżywienie: Bez wyżywienia
7 nocy

Apartament z 1 sypialnią

Miejscowość: El Cotillo

341.39 EUR (przyjęty kurs EUR: 4.28)

Cena łączna za hotel
Informacje o hotelu i rezerwacja online

Hotel: El Lago del Mar­

100 m od oceanu, balkona z widokiem na ocean

Wyżywienie: Bez wyżywienia
7 nocy

Apartament z 2 sypialniami

Miejscowość: Arrieta

420.00 EUR (przyjęty kurs EUR: 4.28)

Cena łączna za hotel
Informacje o hotelu i rezerwacja online
Data aktualizacji: 2019-01-12

Reklama

Copyright © 2012-2019 by wyspy-szczesliwe.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Prezentowane na tej stronie internetowej ogłoszenia, reklamy, cenniki i informacje nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów Kodeksu cywilnego

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies jedynie do przechowywania ustawień wyświetlania strony. Nie przechowywujemy żadnych informacji, które pozwalałyby identyfikować użytkowników. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na zapis lub odczyt cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki.