Wyspy Szczęśliwe Menu

Reklama

Propozycja zestawu lot+hotel do samodzielnej rezerwacji.

PODOBA CI SIĘ TEN WYJAZD?

Podziękuj za pomysł rezerwując bezpośrednio z naszych linków, czyli wchodząc przez pomarańczowy przycisk "Informacje o locie i rezerwacja online" oraz "Informacja o hotelu i rezerwacja online". Nie będzie to miało wpływu na cenę, a rezerwacja zapisze się w statystykach naszego Portalu. Tym prostym gestem wesprzesz rozwój naszego serwisu, a my odwzajemnimy Ci się eksperckimi konsultacjami.

Jeśli zestaw jest już nieaktualny, zamów przygotowanie podobnego specjalnie dla Ciebie wysyłając maila na adres podając liczbę osób, dokładne daty urodzenia dzieci, termin, preferowane lotnisko wylotu i hotel, preferowaną opcję wyżywienia oraz przewidywany budżet.

PROSIMY NIE REZERWOWAĆ TELEFONICZNIE.

Więcej zestawów

Fuerteventura i Lanzarote

W skład zestawu wchodzą:

  • Lot
  • prom Fred Olsen Fuerteventura-Lanzarote-Fuerteventura 4 osoby plus samochód
  • Hotel
3149 PLN / 14 dni

Orientacyjna cena za osobę dorosłą

12596 PLN / 14 dni

Cena łączna za 2 dorosłych, 2 dzieci 2-12 lat

  • w innym terminie
  • dla innej liczby osób
  • z innego lotniska
Po przylocie na Fuerteventurę (planowane godziny 14:20 - 18:55) odbiór wynajętego samochodu i przejazd ok. 45 km do położonej na północy wyspy kameralnej miejscowości letniskowej El Cotillo. Zakwaterowanie w apartamencie 55 m2 z dwoma sypialniami, salonem z aneksem kuchennym wyposażonym w pralkę i zmywarkę do naczyń. Goście mogą korzystać z bezpłatnego WIFI oraz basenu. Mały kompleks znajduje się 100 m od oceanu. Miejscowość o tradycjach wioski rybackiej z niewielkim portem, nie ma tutaj dużych hoteli, jedynie mieszkania wakacyjne i jeden hotel położony na obrzeżu. Okolica jest zamieszkała przez rybaków i ich rodziny oraz surferów i artystów, w tym cudzoziemców, którzy ulegli urokom tego zakątka. Sklep spożywczy ok. 550 m od apartamentu, w okolicach portu restauracje serwujące dania ze świeżych ryb, w centrum kawiarnia i dwie pizzerie. Przy małej promenadzie nad oceanem ustawiono ławeczki zachęcające do obserwacji zachodów słońca. W odległości ok. 600 m znajduje się plaża Los Lagos z drobnym, białym piaskiem, na której tworzą się małe, malownicze zatoczki. Brzegiem oceanu można przejść do plaży La Concha, która również należy do najładniejszych na tym odcinku wybrzeża.

Znajduje się tutaj szkoła i baza sprzętu do surfingu, dobre warunki panują na położonej na południe od miejscowości plaży Piedra Playa). Lokalizacja idealna jest także do wędrówek - w okolicy przebiegają szlaki o zróżnicowanych poziomach trudności, m.in. widokowy, ok. 20-kilometrowy szlak pieszy prowadzący brzegiem oceanu do Corralejo), jazdy na rowerze (drogi rowerowe do Corralejo, La Oliva, lub trudniejsza do Tindaya). W odległości ok. 20 km znajduje się duża, turystyczna miejscowość Corralejo, do której kursuje bezpośredni autobus.

Dobra lokalizacja do zwiedzania północnej i centralnej Fuerteventury wynajętym samochodem - do miejscowości La Oliva z budowlami sięgającym XVIII wieku i targiem z rzemiosłem ok. 16 km, do Parku Natury Corralejo z największymi wydmami na Wyspach Kanaryjskich ok. 25 km, do stolicy wyspy z galerią rzeźb w plenerze, sklepami i dużym targiem rolniczym ok. 33 km. Do sąsiadującego z parkiem krajobrazowym i doliną z palmami miasta Betancuria z zabytkami architektury ok. 47 km, do założonego w budynkach dawnej wioski muzeum entograficznego La Alcogida ok. 30 km. Warto wybrać się także do najstarszych jaskiń na Wyspach Kanaryjskich w miejscowości Ajuy (ok. 72 km). Można też popłynąć na niezamieszkałą wysepkę Lobos (połączenia promowe z Corralejo), na której można wejść na niewielki wulkan i przejść się pieszymi ścieżkami wśród tabaib sięgających wysokości 2 m. Koniecznie trzeba się wybrać także zobaczyć gaje oliwne w Valles de Ortega oraz na południe wyspy na słynną plażę Sotavento i na wycieczkę off road na ustronną plażę Cofete.

Po 7 dniach przepłynięcie promem z Corralejo do Playa Blanca na Lanzarote, odbiór wynajętego samochodu i przejazd ok.31 km do położonej na północno-wschodnim wybrzeżu wyspy miejscowości Arrieta. Mieszkanie wakacyjne ma aneks kuchenny oraz umeblowany balkon z widokiem na ocean, dysponuje pralką i bezpłatnym WIFI. Kompleks El Lago składający się z 6 apartamentów położony jest w 100 m od oceanu, w Caleta del Campo, dzielnicy niskich, białych domków szeregowych z niebieską stolarką okienną. W okolicy nie ma hoteli, jedynie apartamenty wynajmowane turystom.

W odległości 800-metrowego spaceru położona jest rybacka miejscowość Punta Mujeres gdzie miejscowi pozdrawiają nieznajomych na ulicach słowem \"Hola\". Znajdują się tam najładniejsze na Lanzarote naturalne baseny. Są tam 2 sklepy spożywcze, bar serwujący kanaryjskie potrawy, w którym rybacy wieczorami grają w karty oraz lokalny dom kultury z barem i boiskami do gry w kanaryjską petankę. Ok. 1,3 km w kierunku południowym od apartamentu położona piaszczysta plaża La Garita. Arrieta znana jest z dobrych restauracji rybnych. Mieści się tam min. prowadzona przez 5 braci restauracja El Amanecer, która nie zmieniła cen od lat 10 i do której robi się rezerwacje \"na zeszyt\" u szefa kelnerów (nie zrobiono wyjątków nawet dla byłych prezydentów Hiszpanii!). Najbliższy targ spożywczy znajduje się w odległości ok. 9 km w położonej w Dolinie Tysiąca Palm miejscowości Haria.

W sąsiedztwie chroniony teren pól lawowych Malpais de La Corona. W odległości ok. 4 km znajdują się udostępnione do zwiedzania jaskinie wulkaniczne Jameos del Agua i Cueva de Los Verdes. Do Parku Narodowego Timanfaya, gdzie można zobaczyć efekty największych w historii ludzkości wulkanicznych erupcji ok. 45km. W oddalonym o ok. 40 km regionie winiarskim La Geria, gdzie winorośle rosną w popiele wulkanicznym można wziąć udział w degustacjach. Warto też podjechać m.in. do Mirador del Rio, jednego z piękniejszych punktów widokowych archipelagu oraz popłynąć na wysepkę La Graciosa.

Po 7 dniach powrót promem na Fuerteventurę i przelot do Polski (19:30 - 1:25). Wycena biletów z małym bagażem kabinowym. Bagaż rejestrowany od 88 PLN za 10 kg.
Wylot: Katowice
Data wylotu: 2019-08-22 (czwartek)
Data powrotu: 2019-09-05 (czwartek)

Cena lotu dla dorosłego: 1308.00 PLN

Cena lotu dla dziecka 2-12 lat: 1308.00 PLN

5232.00 PLN

Cena łączna za lot

prom Fred Olsen Fuerteventura-Lanzarote-Fuerteventura 4 osoby plus samochód

186.00 EUR (przyjęty kurs EUR: 4.25)

Cena łączna za całą grupę

Hotel: Apartamenty Oliasur El Cotillo­

Kameralny kompleks 600 m od plaży Los Lagos, bezpłatne WIFI, pralka, zmywarka, basen

Wyżywienie: Bez wyżywienia
7 nocy

Apartament z 2 sypialniami

Miejscowość: El Cotillo

1058.40 EUR (przyjęty kurs EUR: 4.25)

Cena łączna za hotel

Hotel: El Lago del Mar­

100 m od oceanu, balkon z widokiem na ocean, pralka

Wyżywienie: Bez wyżywienia
7 nocy

Apartament z 2 sypialniami

Miejscowość: Arrieta

490.00 EUR (przyjęty kurs EUR: 4.25)

Cena łączna za hotel
Data aktualizacji: 2019-05-13

Reklama

Copyright © 2012-2020 by wyspy-szczesliwe.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Prezentowane na tej stronie internetowej ogłoszenia, reklamy, cenniki i informacje nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów Kodeksu cywilnego

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies jedynie do przechowywania ustawień wyświetlania strony. Nie przechowywujemy żadnych informacji, które pozwalałyby identyfikować użytkowników. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na zapis lub odczyt cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki.