Wyspy Szczęśliwe Menu

Reklama

Propozycja zestawu lot+hotel do samodzielnej rezerwacji.

PODOBA CI SIĘ TEN WYJAZD?

Podziękuj za pomysł rezerwując bezpośrednio z naszych linków, czyli wchodząc przez pomarańczowy przycisk "Informacje o locie i rezerwacja online" oraz "Informacja o hotelu i rezerwacja online". Nie będzie to miało wpływu na cenę, a rezerwacja zapisze się w statystykach naszego Portalu. Tym prostym gestem wesprzesz rozwój naszego serwisu, a my odwzajemnimy Ci się eksperckimi konsultacjami.

Jeśli zestaw jest już nieaktualny, zamów przygotowanie podobnego specjalnie dla Ciebie wysyłając maila na adres podając liczbę osób, dokładne daty urodzenia dzieci, termin, preferowane lotnisko wylotu i hotel, preferowaną opcję wyżywienia oraz przewidywany budżet.

PROSIMY NIE REZERWOWAĆ TELEFONICZNIE.

Więcej zestawów

La Gomera

W skład zestawu wchodzą:

  • Lot
  • bilety promowe na La Gomerę 4 osoby i samochód
  • Hotel
1414 PLN / 14 dni

Orientacyjna cena za osobę dorosłą

5656 PLN / 14 dni

Cena łączna za 2 dorosłych, 2 dzieci 2-12 lat

  • w innym terminie
  • dla innej liczby osób
  • z innego lotniska
Po przylocie na Teneryfę południową o 11:35 odbiór samochodu wynajętego na cały pobyt na 2 wyspach i przejazd ok. 18 km do bazy promowej w Los Cristianos, skąd odpływa prom na La Gomerę (wypłynięcie o 17:45, przypłynięcie 18:45). Przejazd ok. 36 km (ok. 1 h)do małej miejscowości Playa de Santiago, gdzie mamy zarezerwowane pierwsze 4 noclegi. Dom 70 m2 jest położony bezpośrednio przy najdłuższej plaży na wyspie (wulkaniczna, żwirkowa plaża ma ok. 1000 m długości i jest odpowiednia do kąpieli z dziećmi), ma 2 sypialnie, patio w którym można jeść śniadania w cieniu, kuchnię z pralką, salon, taras na dachu z widokiem na morze wyposażony w meble ogrodowe i grill. Sklep spożywczy SPAR w odległości 400 m, w tej okolicy jest też kilka restauracji serwujących potrawy z ryb złowionych przez lokalnych rybaków (m.in. popularna restauracja La Cueva), jest tam też cukiernia i małe molo. W odległości ok. 3 km znajduje się ustronna, osłonięta klifami kąpielowa zatoczka, Playa Tapahugo. 15 km dzieli miejscowość od najstarszego smoczego drzewa na wyspie, Drago de Agalan, do którego prowadzi łatwy szlak pieszy malowniczym wąwozem. Dobra baza również na wycieczki do Parku Narodowego Garajonay, gdzie warto wybrać się na pieszą wędrówkę którymś ze szlaków prowadzących wśród porośniętych mchami drzew wawrzynowych, reliktów z epiki trzeciorzędu. Dobry dojazd również do stolicy wyspy, San Sebastian de La Gomera z budynkami pamiętającymi czasy, gdy wyspę odwiedzał Krzysztof Kolumb.

Po 4 dniach przejazd ok. 39 km (ok. 1 h) na pólnocne, zielone wybrzeże wyspy do rolniczej miejscowości Hermigua, gdzie mamy zarezerwowane kolejne 3 noclegi. Domek ma 70 m2, 2 sypialnie, widokowy taras, wyposażony jest w sprzęt do grillowania i bezpłatne WIFI. Mieści się w gospodarstwie agroturystycznym na terenie plantacji bananów, w położonej nad oceanem dzielnicy Santa Catalina.

W odległości ok. 1 km znajdują się najładniejsze baseny naturalne na La Gomerze, Pescante de Hermigua. Do ustronnej plaży La Caleta, gdzie znajduje się strefa rekreacyjna z grillami nad oceanem, ok. 4,5 km. 600 m od domku jest kultowy bar El Piloto, w którym można spróbować m.in. specjału wyspy, zupy z rukwi wodnej, serwowanej w tym miejscu z drewnianych misek. Centrum Hermigua z kilkoma sklepami, kawiarniami i muzeum etnograficznym Los Telares położone jest ok. 1,5 km od gospodarstwa. W tej miejscowości jest też młyn, w którym mieli się kanaryjską mąkę gofio, która uznawana jest za najlepsze gofio na Wyspach Kanaryjskich oraz cukiernia znana ze swoich wyrobów na całym archipelagu. W okolicy dominują posadowione na tarasach plantacje bananów i owoców mango oraz niewielkie gospodarstwa.

Warto wybrać się do sąsiednich miejscowości, m.in. do Agulo nazywanego Balkonem lub Cukierkiem Wysp Kanaryjskich, Vallehermoso, w którego okolicach zobaczymy największy jałowcowy las na archipelagu oraz otoczony palmami zalew Presa Encantadora. 11 km od domku znajduje się Centrum Informacyjne Parku Narodowego Garajonay z małym muzeum poświęconym Parkowi oraz etnografii La Gomery. Bardzo interesująca będzie też wycieczka trasą najlepszych punktów widokowych La Gomery, z których 2 położone są w odległości kilku kilometrów (m.in. Mirador de Agulo czy nowy Mirador del Abrante ze szlkaną platformą widokową). Warto przejść się do \"zaczarowanych źródeł\" Chorros de Epina oraz zobaczyć, jak się wytwarza miód palmowy oraz ceramikę bez użycia koła garncarskiego.

Po kolejnych 3 dniach przeprawa promowa na Teneryfę, przejazd ok. 32 km (ok. 30 min) do małej miejscowości La Caleta w gminie Granadilla de Abona na południu wyspy. Zakwaterowanie w apartamencie z 2 sypialniami, baloknem z widokiem na ocean, kuchnią ze zymwarką i pralką, grilem i bezpłatnym WIFI położonym 50 m od oceanu. Mały sklep spożywczy w miejscowości, większe zakupy spożywcze można zrobić np. w oddalonym o ok. 15 km Hyperdino w San Isidro. Warto wybrać się też na weekendowy rolniczy targ w Granadilla de Abona (16 km) po lokalne warzywa, tropikalne owoce, sery i słodkie wypieki. Bliska odległość od autostrady (ok. 1 km) pozwala na w miarę szybkie dotarcie zarówno do stolicy Santa Cruz de Tenerife na zakupy w galeriach handlowych i butikach, jak i do Parku Narodowego Teide i na zieloną północ wyspy.
Wylot: We własnym zakresie
Data wylotu: 2020-08-09 (niedziela)
Data powrotu: 2020-08-23 (niedziela)

Cena lotu dla dorosłego: 0.00 PLN

Cena lotu dla dziecka 2-12 lat: 0.00 PLN

0.00 PLN

Cena łączna za lot

bilety promowe na La Gomerę 4 osoby i samochód

236.64 EUR (przyjęty kurs EUR: 4.42)

Cena łączna za całą grupę

Hotel: beach apartment­

Bezpośrednio przy najdłuższej plaży na wyspie, taras z widokiem na ocean, grill, pralka, WIFI

Wyżywienie: Bez wyżywienia
4 noce

Apartament z 2 sypialniami

Miejscowość: Playa de Santiago

513.00 EUR (przyjęty kurs EUR: 4.42)

Cena łączna za hotel

Hotel: Casa rural Ondina­

Domek na plantacji bananów nad oceanem, taras widokowy, grill, bezpłatne WIF, pralka

Wyżywienie: Bez wyżywienia
3 noce

Apartament z 3 sypialniami

Miejscowość: Hermigua

216.00 EUR (przyjęty kurs EUR: 4.42)

Cena łączna za hotel

Hotel: Casa Mary­

Widok na morze, zmywarka, pralka, grill, WIFI

Wyżywienie: Bez wyżywienia
7 nocy

Apartament z 2 sypialniami

Miejscowość: La Caleta (Grandailla de Abona)

315.00 EUR (przyjęty kurs EUR: 4.42)

Cena łączna za hotel
Data aktualizacji: 2020-07-21

Reklama

Copyright © 2012-2020 by wyspy-szczesliwe.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Prezentowane na tej stronie internetowej ogłoszenia, reklamy, cenniki i informacje nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów Kodeksu cywilnego

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies jedynie do przechowywania ustawień wyświetlania strony. Nie przechowywujemy żadnych informacji, które pozwalałyby identyfikować użytkowników. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na zapis lub odczyt cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki.