Wyspy Szczęśliwe Menu

Reklama

wyspy-szczesliwe.pl >> Lanzarote >> Karnawał w Teguise

Karnawał w Teguise
Lanzarote,Wyspy Kanaryjskie

Wyspa Lanzarote


DF

Teguise

Termin 2017-03-10  -  2017-03-12

Współrzędne GPS

29.05907 N,-13.55952 W
29°3.544' N,13°33.571' W

W pobliżu

Atrakcją karnawału w TeguiseDiabletes de Teguise (Diabełki z Teguise). Noszą białe kostiumy z namalowanymi na nich czarnymi i czerwonymi liniami i wielkimi kropkami w tych kolorach, są przepasani skórzanymi pasami z przytwierdzonymi do nich dzwonkami. Twarze zasłaniają maską z rogami, noszą ze sobą kije, którymi wygrażają napotkanym przechodniom. Gdy opanowują ulice Teguise podczas niedzielnej parady,  ucieczka przed nimi jest świetną zabawą dla dorosłych i dzieci.

Karnawałowa parada odbywa się także w sobotę w przynależącej administracyjnie do Teguise i oddalonej o 14 km miejscowości wypoczynkowej Costa Teguise

Temat karnawału 2017: Kuba  Wybór przeprowadzono w wyniku internetowego głosowania mieszkańców gminy, którzy mieli do dyspozycji także taką tematykę jak Kabaret Moullin Rouge czy Przestrzeń. 

Do programu karnawału w Teguise wprowadzono w 2016 roku bardzo interesujący przegląd wybranych karnawałowych tradycji z całego archipelagu. Podczas piątkowego Tradycyjnego Karnawału w Teguise można było zobaczyć zobaczyć oprócz Los Diabletes z Teguise grupę Parranda Marinera Los Buches z Arrecife, ONG El Cardero Punto Com reprezentujcych Los Indianos z wyspy La Palma,  stowarzyszenie Mata La Culebra z Puerto de La Cruz na Teneryfie, Los Cabritos y El Diablo z Aldea de San Nicolás na Gran Canarii, Los Toros de Taeo z Lanzarote oraz El Sansusino z Garachico na Teneryfie. 

 

Wstępny program karnawału w Teguise na Lanzarote 2017: 

 

Piątek, 3 marca 2017

Godz. 19:00 Bal Karnawałowy

Miejsce: Centro Civico w Costa Teguise

 

Poniedziałek, 6 marca 2017

Godz. 17:00 Warsztaty Dekoracji Karnawałowych 

Miejsce: Centro Civico w Costa Teguise

 

Wtorek, 7 marca 2017

Godz. 17:00 Warsztaty przygotowania masek karnawałowych

Miejsce: Centro Civico w Costa Teguise

 

Środa, 8 marca 2017

Godz. 17:00 Warsztaty wykonywania instrumentów perkusyjnych z materiałów z recyklingu (zostaną one wykorzystane w pochodzie w okolicach Centro Civico i CC Nautical)

 

Czwartek, 9 marca 2017

Godz. 20:00 Zgromadzenie grup karnawałowych w CC Nautical i przejście ulicami Costa Teguise. 

Godz. 20:30 Okrągły Stół "Karnawał Tradycyjny Wysp Kanaryjskich" z udziałem ekspertów

Miejsce: Muzeum Timple w Teguise

 

Piątek, 10 marca 2017

Godz. 20:00 Karnawał Tradycyjny z udziałem grup reprezentujących karnawałowe tradycje z Lanzarote, Gran Canarii, Teneryfy i La Palmy

Godz. 21:30 Bal Maskowy przy występach grup Raices i Parranda Marinera z Lanzarote oraz ONG El Cardero Punto Com z La Palmy.

Miejsce: Plaza de Los Leones w Teguise

 

Sobota, 11  marca 2017

Godz. 11:00 Kino dla dzieci i młodzieży "Karnawał w Rio"

Miejsce: Centro Civico w Costa Teguise

 
Godz. 17:00 Wielka Parada Karnawałowa z karocami, Królowymi Karnawału, Diabełkami z Teguise, murgami, grupami tanecznymi, zespołami bębniarzy i przebierańcami (pochód wychodzi w okolic hotelu Sands Beach i idzie przez Avenida Islas Canarias do Pueblo Marinero w Costa Teguise). 
 
Godz. 20:00 Koncert grupy z Teneryfy "Ni un pelo de tonto" będącej wykonawcą oficjalnego hymnu Karnawału w Santa Cruz de Tenerife 3016, czyli rockowej wersji piosenki "Santa Cruz en Carnaval".  Tańce przy orkiestrach Rika Banda i Sintonia Show. 
 
Miejsce: Estrada na parkingu Centro Comercial Nautical w Costa Teguise
 
 
Niedziela, 12 marca 2017
 
godz. 11:00 Konkurs przebrań dla zwierząt domowych
Miejsce: Namiot Festiwalowy w Teguise
 
godz. 12:00 Tradycyjna parada z udziałem Diabełków z Teguise i innych grup tradycyjnych i popularnych grup karnawałowych ulicami starego miasta Teguise w trakcie trwania niedzielnego targu
Miejsce: targ w Teguise
 
godz. 14:00 Carnaval del Dia z występami grup "Ni un pelo de tonto" z Teneryfy i "Bourbon" z Lanzarote. 
Miejsce: Plaza de Los Leones w Teguise
 
 
Kontynuacja imprez karnawałowych w gminie Teguise będzie miała miejsce podczas weekendu od 24 do 26 marca,  na administrowanej przez tę gminę wysepce La Graciosa. Parada karnawału na La Graciosa odbędzie się 25 marca. 2017. 

 

  • Karnawał w Teguise, Lanzarote, Wyspy Kanaryjskie

Jeśli podoba Ci się to miejsce, poleć je swoim znajomym

Reklama

W pobliżu:

Mapa Lanzarote poniżej zawiera listę obiektów w pobliżu - zaznaczając / odznaczając pola wyboru możesz przeglądać interesujące Cię kategorie:

Hotele
Gastronomia
Zwiedzanie
Fiesty
Dla dzieci
Sport
Plaże
Inne
Do około 5kmOd około 5 do 15kmOd około 15 do 40km

Reklama

Szukaj hoteli w pobliżu:

Data zameldowania

Data wymeldowania

Reklama

Copyright © 2012-2018 by wyspy-szczesliwe.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Prezentowane na tej stronie internetowej ogłoszenia, reklamy, cenniki i informacje nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów Kodeksu cywilnego

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies jedynie do przechowywania ustawień wyświetlania strony. Nie przechowywujemy żadnych informacji, które pozwalałyby identyfikować użytkowników. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na zapis lub odczyt cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki.