Wyspy Szczęśliwe Menu

Reklama

La Librea 2015

La Librea de Valle de Guerra 10.10.2015

6 października 2015

La Librea de Valle de Guerra to odbywający się corocznie niemal nieprzerwanie od roku 1615  akt kulturalny poświęcony Virgen del Rosario, patronce miejscowości Valle de Guerra położonej na północnym wschodzie Teneryfy.  W jego skład wchodzą procesje, wygłaszanie uroczystych mów do patronki przez mieszkańców i wystawienie muzycznego spektaklu zainspirowanego historią słynnej bitwy pod Lepanto, okraszone efektami pirotechnicznymi.

Uroczystości, które przygotowywane są przez około 200 osób, uważane są za symbol miejscowości Valle de Guerra i w 2007 roku zostały ogłoszone Dobrem Kultury.

Najbliszy termin La Librea de Valle de Guerra: 10 października 2015 o godz. 23:00, wstęp wolny.

 

Fragmenty przedstawienia La Librea de Valle de Guerra z 2012 roku

Jeśli podoba Ci się ten wpis, poleć go swoim znajomym

Kategorie: Fiesty, Teneryfa Tagi:

Reklama

Copyright © 2012-2019 by wyspy-szczesliwe.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Prezentowane na tej stronie internetowej ogłoszenia, reklamy, cenniki i informacje nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów Kodeksu cywilnego

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies jedynie do przechowywania ustawień wyświetlania strony. Nie przechowywujemy żadnych informacji, które pozwalałyby identyfikować użytkowników. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na zapis lub odczyt cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki.