Wyspy Szczęśliwe Menu

Reklama

By Tvabutzku1234 (Own work) [CC0], via Wikimedia Commons

Festiwal Wielkich Żaglowców w Gran Tarajal na Fuerteventurze 4-6.01.2015

18 grudnia 2014

Nabrzeże portowe Gran Tarajal podczas długiego weekendu świąt Trzech Króli od 4 do 6 stycznia 2015 r. będzie gościć Festiwal Wielkich Żaglowców.

 

Do miasta wpłyną trzy jednostki:

ALEXANDER VON HUMBOLDT II  – niemiecki bark zbudowany w 2011 roku jako następca słynnego Alexander von Humboldt z 1906 roku, o długości 65 m, szerokości 10 m, charakterystycznym, zielonym kadłubie i 24 żaglach o powierzchni 1360 m2.  Jego załoga to wolontariusze.  Pływa zazwyczaj po morzach Bałtyckim, Północnym, Śródziemnym i Atlantyku. Może zabrać na pokład 79 pasażerów i pełni rolę żaglowca szkoleniowego, na którego pokładzie można uczyć się żeglarstwa i nawigacji oceanicznej.

ROALD AMUNDSEN – pływający pod banderą niemiecką żaglowiec dwumasztowy zbudowany w 1952 r i odrestaurowany w 1992 r, o długości 50 m, szerokości 7 m i 18 żaglach o powierzchni 850 m2.  Stała załoga tego szkoleniowego żaglowca liczy 17 osób, które są wspomagane  przez praktykantów.  Na pokład może on zabrać 40 pasażerów. Pływa po Morzu Śródziemnym, Atlantyku, Morzu Północnym i Bałtyku.

TENACIOUS – zbudowany w 2000 roku brytyjski żaglowiec trzymasztowy  o długości 54 m i szerokości 10 m. Powierzchnia jego żagli to 1217 m2. Jego załoga stała wraz z podróżnikami, których zabiera na pokład liczy 40 osób. Służy fundacji Jubilee Sailing Trust  działającej na rzecz integracji osób niepełnosprawnych poprzez umożliwienie im udziału w przygodzie pod żaglami.

 

Imprezę uzupełnią targ z produktami lokalnego rzemiosła, występy grup muzycznych, wycieczki i inne atrakcje.

Dokładne terminy wpłynięcia i wypłynięcia tych jednostek do portu w Gran Tarajal uzależnione są od warunków meteorologicznych.

 

Reportaż Telewizji Deutsche Welle o żaglowcu Alexander von Humboldt II

Jeśli podoba Ci się ten wpis, poleć go swoim znajomym

Kategorie: Atrakcje dla dzieci, Fuerteventura Tagi:

Reklama

Copyright © 2012-2019 by wyspy-szczesliwe.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Prezentowane na tej stronie internetowej ogłoszenia, reklamy, cenniki i informacje nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów Kodeksu cywilnego

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies jedynie do przechowywania ustawień wyświetlania strony. Nie przechowywujemy żadnych informacji, które pozwalałyby identyfikować użytkowników. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na zapis lub odczyt cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki.