Wyspy Szczęśliwe Menu

Reklama

06 lipca do 03 sierpnia najważniejszy festiwal na El Hierro, Bajada Virgen de los Reyes

5 lipca 2013

 

Bajada de la Virgen de los Reyes rozpoczyna  się w sobotę, 06 lipca 28-kilometrową pielgrzymką, która przenosi figurkę patronki wyspy  z sanktuarium w La Dehesa do Valverde, czyli niemal przez  całą wyspę El Hierro.

Poza mieszkańcami wyspy w pielgrzymce uczestniczą ich rodziny, które na to święto przybywają nawet z Wenezueli i Kuby oraz tysiące Kanaryjczyków z pozostałych Wysp. Oprawę artystyczną zapewniają  setki herreńskich tancerzy i bębniarzy, a gastronomiczną restauracje, które na przerwę obiadową odbywającą się w Cruz de los Reyes  przywożą herreńskie smakołyki na tradycyjnych, piknikowych kocach.  Herreńczycy przygotowują na ten dzień także wcześniej w domach świąteczne potrawy i pieką tradycyjne serniki, by przynieść je na Bajadę.

W trakcie trwającego  do 3 sierpnia festiwalu będą odbywały się barwne święta w poszczególnych miejscowościach wyspy. Jednym z ważniejszych dni będzie niedziela, 14 lipca, kiedy to odbędzie się Festiwal Królewski z procesją ulicami stolicy El Hierro oraz 03 sierpnia, gdy pielgrzymka zaniesie figurkę patronki z powrotem do sanktuarium, czyli tzw. Subida.

!Feliz Bajada!

Więcej informacji o festiwalu w naszym przewodniku po El Hierro:  Bajada de la Virgen de Los Reyes 2013

Jeśli podoba Ci się ten wpis, poleć go swoim znajomym

Kategorie: El Hierro, Fiesty Tagi:

Reklama

Copyright © 2012-2020 by wyspy-szczesliwe.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Prezentowane na tej stronie internetowej ogłoszenia, reklamy, cenniki i informacje nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów Kodeksu cywilnego

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies jedynie do przechowywania ustawień wyświetlania strony. Nie przechowywujemy żadnych informacji, które pozwalałyby identyfikować użytkowników. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na zapis lub odczyt cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki.